Německé městečko Kerpen čeká demolice. Proslavili ho bratři Schumacherovi | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Německé městečko Kerpen čeká demolice. Proslavili ho bratři Schumacherovi

Město Kerpen, ve kterém Michael a Ralf Schumacherovi strávili dětství, bude z velké části zdemolováno. Důvodem je těžba uhlí.

I když mají bývalí jezdci F1 Michael a Ralf Schumacherovi ve svém rodném listě uvedeno, že se narodili ve městě Hürth, které leží jižně od Kolína nad Rýnem, celé dětství strávili v městečku Kerpen.

Město ležící v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko však před sebou nemá dobré vyhlídky, jelikož ho v příštím roce čeká demolice kvůli plánované těžbě uhlí.

Jak uvedl deník Bild, Kerpen je již nyní považován za „město duchů“, jelikož v něm v současné době žije pouhých 12 lidí.

Slavná motokárová dráha zůstane

Plánovaná demolice se však nedotkne všech objektů, které nyní v Kerpenu leží.

Vedle kostela bude zachována i motokárová dráha. Ta je nedílnou součástí motoristické historie slavných bratrů Schumacherových a dodnes je provozována jejich rodinou.

Věděli jste, že...

...se Michael Schumacher v roce 2001 nečekaně objevil na trati v Kerpenu jako startující v závodě MS motokár? Tehdy čerstvě čtyřnásobný šampion F1 se v poli nadějných mladíků neztratil, když ve druhé finálové jízdě obsadil stříbrnou pozici. Němec se na dráze tehdy potkal například s Lewisem Hamiltonem, Nikem Rosbergem či Toniem Liuzzim.

Doporučujeme

Články odjinud