Nemastný a neslaný McLaren si po perném odpoledni připsal dva body

V první desítce se udržel pouze Jenson Button, Sergio Pérez po sérii peripetií dojel se ztrátou jednoho kola za Sebastianem Vettelem.
Nemastný a neslaný McLaren si po perném odpoledni připsal dva body

Jenson Button má za sebou další perný závod, ve kterém musel tvrdě bojovat o každou pozici. Jak ale přiznal v tiskové zprávě McLarenu, život si dnes do značné míry zkomplikoval sám chybou v nastavení vozu. 

"První dva stinty závodu byly hodně nepříjemné, protože mě zlobila velká nedotáčivost. Byla to ale má chyba. Při nájezdu na rošt jsem měl pocit, že mám příliš přítlaku na předku vozu, a tak jsme na předním křídle trochu ubrali. Pak přišla nedotáčivost, blokovala se kola a ničily se pneumatiky. Při přezouvání na třetí sadu pneumatik jsme křídlo opět upravili a vozu se vrátilo dobré vyvážení. Nakonec se monopost řídil velmi dobře - poslední stint na měkčí sadě byl povedený a zábavný, zejména pak díky tomu, že jsem mohl dohánět soupeře vpředu. V posledních kolech se mi v šikaně vnějškem pěkně podařilo předjet Paula di Restu. Stejně jsem to zkusil na Felipeho, ale vytlačil mě na obrubník, a tak jsem se před něho dostal až na cílové rovince. Konec závodu byl tedy zajímavý, ale začátek byl hrozný," řekl Button. 

Sergio Pérez z Japonska odjede se zasmušilou náladou. Patnácté místo po startu z jedenácté pozice vskutku není pro pilota McLarenu důvod k výskání.

"Máme za sebou velmi smolné odpoledne. Prostě nám nebylo přáno. Vlastně se dá říci, že vše, co se mohlo pokazit, se taky pokazilo. S Nicem Rosbergem jsme měli incident v pitlane, výměny pneumatik se neobešly bez problémů, a pak přišel další kontakt s Nicem, kvůli čemuž jsem získal defekt. Naštěstí se tak ale stalo už v nájezdu do boxové uličky. Po takto těžkém závodě nám nezbývá nic jiného než hledět kupředu. Za dva týdny vše začíná nanovo. Doufám, že v Novém Dillí se nám bude dařit více," doufá Pérez.

Další článek: Vettel vyhrál už popáté v řadě, korunovace se ale odkládá

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00