Nemáme žádné vycházející hvězdy, musíme víc testovat, říká šéf Ferrari

Ferrari znovu apeluje na ostatní týmy, aby se během sezóny více testovalo. Jinak nebudou mít mladí jezdci šanci se ve formuli 1 prosadit.
Nemáme žádné vycházející hvězdy, musíme víc testovat, říká šéf Ferrari

O navýšení počtu testů usiluje Ferrari dlouhodobě, ale konečný výsledek je přesně opačný, testů ubývá, příští rok budou jen tři předsezónní. Podle šéfa Scuderie Stefana Domenicaliho to má mimo jiné za následek to, že se ve formuli 1 neprosazují nové talenty.

"Nechci o jezdcích hovořit negativně, ale je zřejmé, že tu nevidíme žádnou vycházející hvězdu jako v minulosti," řekl pro brazilský TotalRace. "Pokud nebudeme organizovat testy s F1, ten problém se zhorší."

"Proto se snažím ostatní přesvědčit, že jsou testy ve formuli 1 kritické, nejen pro vývoj vozu a týmu, ale také proto, že nová generace jezdců dostane příležitost dospět a být vidět."

Formule 1 sice organizuje každý rok speciální testy pro mladé talenty, ale podle Domenicaliho jeden třídenní test nestačí.

"Riskujeme, že pokud nebude ve formuli 1 víc testů, znemožníme vycházejícím hvězdám zazářit, protože se sem dostanou bez potřebných zkušeností, budou dělat chyby, dostanou se pod tlak a nebudou to mít jednoduché," uzavřel.

Další článek: FIA zkrátila úsek DRS ve Spa-Franchorchamps

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas