Nemáme žádné vycházející hvězdy, musíme víc testovat, říká šéf Ferrari

Ferrari znovu apeluje na ostatní týmy, aby se během sezóny více testovalo. Jinak nebudou mít mladí jezdci šanci se ve formuli 1 prosadit.
Nemáme žádné vycházející hvězdy, musíme víc testovat, říká šéf Ferrari

O navýšení počtu testů usiluje Ferrari dlouhodobě, ale konečný výsledek je přesně opačný, testů ubývá, příští rok budou jen tři předsezónní. Podle šéfa Scuderie Stefana Domenicaliho to má mimo jiné za následek to, že se ve formuli 1 neprosazují nové talenty.

"Nechci o jezdcích hovořit negativně, ale je zřejmé, že tu nevidíme žádnou vycházející hvězdu jako v minulosti," řekl pro brazilský TotalRace. "Pokud nebudeme organizovat testy s F1, ten problém se zhorší."

"Proto se snažím ostatní přesvědčit, že jsou testy ve formuli 1 kritické, nejen pro vývoj vozu a týmu, ale také proto, že nová generace jezdců dostane příležitost dospět a být vidět."

Formule 1 sice organizuje každý rok speciální testy pro mladé talenty, ale podle Domenicaliho jeden třídenní test nestačí.

"Riskujeme, že pokud nebude ve formuli 1 víc testů, znemožníme vycházejícím hvězdám zazářit, protože se sem dostanou bez potřebných zkušeností, budou dělat chyby, dostanou se pod tlak a nebudou to mít jednoduché," uzavřel.

Další článek: FIA zkrátila úsek DRS ve Spa-Franchorchamps

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen