Nemáme jasně čtvrté nejlepší auto, říká Norris

McLaren má ve zbytku jediný cíl: pravidelně bodovat a uhájit čtvrté místo v Poháru konstruktérů.
Nemáme jasně čtvrté nejlepší auto, říká Norris

Renault má na nejbližší pronásledovatele náskok 39 bodů, což je poměrně hodně a ve středu pole, kde se většinou sbírají body nejlépe za 5., 6. místo, je to ještě více. McLaren však současně říká, že není jednoznačně nejrychlejším týmem ze středu pole. To potvrzuje také Lando Norris.

„Nemyslím si, že mámě pořád jednoznačně čtvrté nejrychlejší auto, ale myslím, že tým odvádí velmi dobrou práci,“ řekl Lando Norris.

„Zastávky v boxech, starty, všechny oblasti, ve kterých jsme nebyli v loňském roce tak dobří, se pro tento rok hodně zlepšily. Obecně jsme lepší než mnoho jiných týmů.“

Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole

Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole

Norris je spokojen také se svou dosavadní sezónou. Neposbíral sice tolik bodů jako zkušenější Sainz (58 versus 24), ale dost často to nebylo úplně jeho vinnou.

„Z mé strany jsem si nemyslel, že budu mít tolik sebevědomí, jako mám nyní v této části sezóny. Na začátku sezóny v Austrálii jsem byl velmi nervózní, nyní se cítím mnohem jistěji. Dostávám mnohem více informací o tom, co musím udělat a nedělat, a tak dále. Jdeme kupředu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Wolff si pochvaluje stabilního a vybroušeného Hamiltona

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen