Nemáme jasně čtvrté nejlepší auto, říká Norris

McLaren má ve zbytku jediný cíl: pravidelně bodovat a uhájit čtvrté místo v Poháru konstruktérů.
Nemáme jasně čtvrté nejlepší auto, říká Norris

Renault má na nejbližší pronásledovatele náskok 39 bodů, což je poměrně hodně a ve středu pole, kde se většinou sbírají body nejlépe za 5., 6. místo, je to ještě více. McLaren však současně říká, že není jednoznačně nejrychlejším týmem ze středu pole. To potvrzuje také Lando Norris.

„Nemyslím si, že mámě pořád jednoznačně čtvrté nejrychlejší auto, ale myslím, že tým odvádí velmi dobrou práci,“ řekl Lando Norris.

„Zastávky v boxech, starty, všechny oblasti, ve kterých jsme nebyli v loňském roce tak dobří, se pro tento rok hodně zlepšily. Obecně jsme lepší než mnoho jiných týmů.“

Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole

Sainz Jr. neočekává, že se McLarenu letos podaří odpoutat od středu pole

Norris je spokojen také se svou dosavadní sezónou. Neposbíral sice tolik bodů jako zkušenější Sainz (58 versus 24), ale dost často to nebylo úplně jeho vinnou.

„Z mé strany jsem si nemyslel, že budu mít tolik sebevědomí, jako mám nyní v této části sezóny. Na začátku sezóny v Austrálii jsem byl velmi nervózní, nyní se cítím mnohem jistěji. Dostávám mnohem více informací o tom, co musím udělat a nedělat, a tak dále. Jdeme kupředu.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Wolff si pochvaluje stabilního a vybroušeného Hamiltona
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00