Nemáme být proč zklamaní, ozývá se ze Sauberu

Švýcarská stáj měla ve Velké ceně Malajsie na dosah své historicky první vítězství ve formuli 1. Nakonec z toho vzešla druhá příčka, to však na celkovém dobrém dojmu z uplynulého víkendu nic nemění.
Nemáme být proč zklamaní, ozývá se ze Sauberu

Sergio Pérez více než polovinu závodu stíhal Fernanda Alonsa jezdícího na vedoucí pozici a bylo jen otázkou času, než pilota Ferrari předjede a ujme se vedení. V padesátém kole se ale dopustil v jedné ze zatáček menší chyby, vyjel mimo trať a ztráta na španělského jezdce opět narostla. Pérez se tak musel spokojit 'pouze' s druhým místem a Sauber na svůj první triumf v F1 stále čeká.

I přesto byli ve švýcarském týmu s výsledkem závodu nadmíru spokojeni. "Tím, čeho jsme dosáhli, jsem nadšena. Je to velký úspěch pro tým. Dodává nám sebevědomí a jistotu toho, že cestou, kterou jdeme, postupujeme pomalu a plynule vpřed," cituje Monishu Kaltenbornovou Autosport. "Myslím si, že v takové chvíli nechcete přemýšlet o tom, co jste mohli mít. S tím, co máme, jsme šťastní a uvidíme, co dalšího přijde."

Kaltenbornová přiznala, že během víkendu čelila stáj několika menším potížím. Díky velkému úsilí všech pracovníků týmu se je ale podařilo včas vyřešit a konečný výsledek stál rozhodně za to.  

"Je to fantastický moment. Závodní víkend jsme začali s několika problémy a tým pracoval extrémně tvrdě. Sergio podal v závodě excelentní výkon, tým všechno dobře připravil a byl to fantastický závod," hodnotí uplynulý víkend v Malajsii ředitelka stáje.  

Další článek: Déšť nás připravil o dvojité vítězství, míní McLaren

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10