Nelze se věčně odvolávat na déšť

"Obávám se podobného průběhu závodu jako v Bahrajnu."

Už to vypadalo, že se v kvalifikaci svede boj mezi McLarenem (přesněji pouze Lewisem Hamiltonem, protože Jenson Button v Šanghaji trochu zaostává) a některým z jezdců Red Bullu.

Nakonec to ale bylo téměř dominantní Vettelovo vystoupení - o čtvrt vteřiny porazil Webbera. Alonsovi můžeme věřit, že za normálních okolností je to maximum, čeho může Ferrari dosáhnout. Nico Rosberg se ukazuje ještě v dobrém světle a můžeme doufat, že svede boj alespoň s Alonsem.

Bude-li stejné počasí, jako při sobotní kvalifikaci, obávám se podobného průběhu jako v Bahrajnu. Z posledních řad totiž nestartuje nikdo z favoritů, který by závod zdramatizoval, podobně jako v Malajsii. A tak nezbývá než doufat, že do závodu promluví déšť, o kterém Vettel po kvalifikaci hovořil jako hotové věci.

Michael Schumacher startuje až z devátého místa, a to navzdory skutečnosti, že má prakticky stejné nastavení auta jako Rosberg. Nejvíce ztrácí na výjezdu z pomalých zatáček a vzhledem k tomu, že nelze měnit nastavení auta mezi kvalifikací a závodem, nedá se očekávat během velké ceny zlepšení.

Leda by nastaly jiné podmínky, jako například zmiňovaný déšť. Na ten se ale nemůžeme odvolávat věčně.

Další článek: HRT se přibližuje soupeřům