Někteří měli přehnaná očekávání, říká Alonso o formě McLarenu

McLaren bodoval v prvních dvou závodech s oběma vozy. S prvními třemi týmy ale bojovat nedokáže. Spíše naopak. Má problém se etablovat v rámci středu pole.
Někteří měli přehnaná očekávání, říká Alonso o formě McLarenu

Eric Boullier nedávno řekl, že začátek sezóny byl těžší, než se očekávalo. Podle Alonsa je ale forma McLarenu taková, jak se dalo po třech těžkých letech očekávat.

„Nevím, co přesně lidé očekávali, že se mezi sezónami stane,“ řekl Alonso. „Pravidla zůstávají stejná. V loňském roce byly tři týmy před všemi a letos je to stejné.“

Marko se vysmál Alonsovi! Chtěl bojovat s Red Bullem, teď jezdí za Toro Rosso

Marko se vysmál Alonsovi! Chtěl bojovat s Red Bullem, teď jezdí za Toro Rosso

„V loňském roce jsme ve třech závodech měli nula bodů. V loňském roce Stoffel v Bahrajnu vůbec neodstartoval, tlačil auto do boxů. Letos jsme viděli ve dvou závodech čtyřikrát šachovnicový prapor a jsme třetí v Pohárů konstruktérů.“  

„Pokud se podíváme na fakta, nikoliv na pocity, přání nebo sny, když vidíme fakta, je to dobrý začátek.“

Spolehlivost je dobrá

McLaren sice skutečně získal velmi slušnou porci bodů, ale těžil také z problémů soupeřů.

„Neměli jsme žádné mechanické problémy, nebo provozní selhání a myslím, že jsme jediný tým, ne? Ferrari mělo pit stopy, Haas měl pit stopy, Red Bull odstoupil ze závodu. Myslím, že po dvou víkendech zůstáváme jediným týmem, který neměl problémy, protože i Mercedes už několikrát měnil převodovku. Je to jen McLaren.“

„Bohužel se to může poměrně rychle změnit, ale myslím, že zatím byl začátek sezóny velmi pozitivní.“

Alonso čtyřicetiletý. Podívejte se na průřez kariérou dvojnásobného šampiona F1 a vítěze Le Mans

Alonso čtyřicetiletý. Podívejte se na průřez kariérou dvojnásobného šampiona F1 a vítěze Le Mans

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Je snadné obvinit mladého jezdce, reaguje Verstappen na Hamiltonova slova

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.