Někteří chtěli naše jméno vrátit do F1, přiznal David Brabham

Dva tituly mezi týmy, čtyři mezi jezdci. Tým Brabham závodil ve formuli 1 v letech 1962 až 1992. V poslední době se objevily snahy vrátit jméno Brabham do F1.
Někteří chtěli naše jméno vrátit do F1, přiznal David Brabham

Brabham se do motorsportu vrací. Syn Jacka Brabhama David nedávno uspěl v dlouhých soudních sporech a získal jméno Brabham zpět. V roce 2022 chce Brabham vstoupit do GTE v Le Mans.

Slavné jméno se ale mohlo vrátit do F1, i když spíše jen teoreticky. „Z pohledu značky je zde opravdu dlouhý seznam lidí, kteří nás kontaktovali a uvedli, že si koupí tým F1 a chtějí ho nazvat Brabham,“ řekl David Brabham pro Motorsport.com.

RaceFans: Z Force Indie mohla být Lola

RaceFans: Z Force Indie mohla být Lola

„Ale hádejte co... nikdo nebyl schopen koupit tým. Nejdříve vás to docela vzrušuje, ale po nějaké době tomu porozumíte. Dojde to pak do bodu, kdy je požádáte, aby vám ukázali potřebné finanční prostředky, abyste neztráceli čas.“

Naposledy se mohl Brabham vrátit do F1 letos. Když si projdeme tým po týmu, není těžké uhádnout, že zájemcem byl Racing Point. Včera se objevila zpráva, že Racing Point zvažoval i název Lola.

Brabham má k dispozici několik odstrašujících příkladů. V uplynulých letech zde byly snahy vzkřísit některá stará slavná jména. Lotus ani Caterham už ale nejsou na startovním roštu.

„Myslím, že v případě Lotusu to byl slušný zmatek. Tohle jsem si nemohl dovolit,“ řekl Brabham.

Foto: Getty Images / Pascal Rondeau

Další článek: Alonso bude sledovat Kubicu a Leclerca. Jezdci Ferrari dal radu

14:47 | Cunoda nasadil po prvním tréninku novou baterii a řídicí elektroniku pohonné jednotky.
12:43 | McLaren letos sdílí náhradní jezdce s Mercedesem, což znamená, že jde o jezdce z FE Stoffela Vandoorna a Nycka de Vriese. Andreas Seidl ale prozradil, že tým má dohodu také s Paulem di Restou.
12:36 | Ocon a Pérez jsou u sportovních komisařů.
12:35 | Technické problémy v prvním tréninku: Cunoda měl elektrický problém s pohonnou jednotkou. Ferrari a Haas s rádiem + Leclerc s pohonnou jednotkou.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00