Někteří bývalí zaměstnanci Red Bullu mají dobrou paměť, řekl Marko k novému vozu Astonu Martin

Letošní Aston Martin nese prvky monopostu Red Bullu. Není proto divu, že je okomentoval i konzultant rakouské stáje Helmut Marko.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Někteří bývalí zaměstnanci Red Bullu mají dobrou paměť, řekl Marko k novému vozu Astonu Martin | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Žádný jiný tým nevstoupil do nové sezony s takovým výkonnostním nárůstem jako Aston Martin.

Stáj ze Silverstone vloni skončila v Poháru konstruktérů až na sedmém místě, nicméně po víkendové Velké ceně Bahrajnu se zdá, že letošní sezona bude pro tým Lawrence Strolla podstatně úspěšnější.

Příčin, proč se začalo Astonu Martin konečně dařit, je více. Vedle příchodu Fernanda Alonsa, za to může především velmi konkurenceschopný monopost s označením ARM23, za jehož vznikem stojí i řada bývalých pracovníků Red Bullu. 

Ambiciózní Aston Martin totiž v poslední době získal z Milton Keyes několik důležitých odborníků, mezi kterými je nejen aerodynamik Dan Fallows, ale i další inženýři.

Letošní Aston Martin navíc nese prvky vozu od Red Bullu, čehož si ostatně všiml i konzultant rakouského týmu Marko Helmut.

„Když porovnáte všechny vozy, monopost Astonu Martin je nejvíce podobný našemu red bullu,“ řekl Helmut v rozhovoru pro Sky Deutschland s tím, že to má svůj důvod.

„Přešel k nim nejen Fallows, ale i další zaměstnanci. A ti zřejmě mají dobrou paměť,“ neodpustil si poznámku zanedlouho osmdesátiletý Rakušan.

Další článek: Podle Verstappena může Alonso letos vyhrát závod

Témata článku: , ,