Některé týmy stále nezaplatily celé zápisné do šampionátu

Neuzavřená jednání kolem nové Concordské dohody způsobila, že několik týmů odmítlo zaplatit celou částku za účast v letošním ročníku formule 1.
Některé týmy stále nezaplatily celé zápisné do šampionátu

FIA prosadila změnu pravidel, která znamená navýšení poplatků za účast v šampionátu. Přední týmy by měly za letošek zaplatit dvoj až trojnásobně víc než za soutěžení v loňském roce.

Ovšem ačkoliv bylo zápisné do letošního šampionátu splatné na konci listopadu, několik týmů zaplatilo jen základní poplatek 500 tisíc eur a s částkou za body vyčkává.

"Bylo nám řečeno, že jsou zvýšené poplatky součástí jednání o Concordské dohodě, i když jsou zapsané v pravidlech," komentoval šéf jednoho z týmů pod příslibem anonymity pro Autosport. "Takže když není Concordská smlouva, nemáme dohodu, a proto jsme nezaplatili. Pokud vím, nejsme sami."

Nezaplatit druhou část poplatku se údajně rozhodly tři až čtyři týmy. Formule 1 se tak ocitá v nezvykle nestabilní situaci. Necelé dva měsíce před začátkem sezóny nemá uzavřený kalendář, nemá Concordskou dohodu a některé týmy nezaplatily kompletní zápisné.

Ecclestone říká, že k uzavření kalendáře a Concordské dohody může dojít až po začátku sezóny. Je pravda, že jednání o poslední smlouvě, která vypršela na konci loňského roku, předcházelo mnoho sporů a formule 1 v roce 2008 také fungovala bez platné Concordské dohody.

Další článek: Pic si vyzkoušel zcela nový simulátor Caterhamu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.