Některé týmy nezaplatily za pneumatiky

Už před pár dny se objevily informace, že menší týmy mají problém s hotovostí. Zima je totiž obdobím, kdy prakticky nepřicházejí peníze, ale za to jsou velké výdaje. To se odrazilo i ve splátce za pneumatiky.
Některé týmy nezaplatily za pneumatiky

Se zaplacením faktury Pirelli měly podle Auto Motor und Sport problém tři týmy: Lotus, Sauber a Force India. Poslední dva týmy ale už měly situaci vyřešit, Lotus zatím zřejmě ne. Zajímavé je, že Manor částku uhradil a problém v tomto ohledu nemá.

Pirelli chce od týmů za pneumatiky ročně asi 2 miliony euro, ale část se uhradí z reklamy, kdy týmy mají na vozech logo italského výrobce apod. 

Bernie Ecclestone měl přitom týmům poslat splátku z podílu na komerčních právech dříve, aby jim alespoň trochu pomohl.

Pomoc byla navíc ještě v jednom ohledu. FOM prý menším týmům zaplatila hotel, aby měli zaměstnanci vůbec kde přespat. Částku si nakonec stáhne z poplatku, který týmům posílá. Týmy si obvykle rezervují hotely dlouho dopředu, ale neměly na jejich zaplacení, takže rezervace propadly.

Foto: Pirelli

Další článek: Dennis: Okolo nehody Alonsa jsem argumentoval špatně

22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.
21. února | Latifiho dnes podle Williamsu zastavil senzor.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00