Některé letošní týmy patří do GP2, říká prezident Ferrari Montezemolo

Tým Ferrari se dlouhodobě staví kriticky vůči nováčkům, kteří rozšířili startovní rošt v letošní sezóně. Prezident italské automobilky Luca di Montezemolo by je nejraději poslal do nižší formulové série GP2.

"V 60. roce formule 1 Ferrari oslaví svou 800. Grand Prix," připomněl. "S hrdostí říkám, že toto číslo nikdo nepřekoná. Přináší nám to velké uspokojení a hrdost, protože Ferrari tu bylo vždy, i v těžkých časech, zatímco ostatní týmy přicházely a odcházely. Opakuji, že formule 1 bez Ferrari není formule 1. Letos je tu mnoho týmů, které by měly závodit v GP2."

Se svojí konkurenceschopností ovšem nemůžou být úplně spokojení ani v Maranellu, protože nemají nejrychlejší vůz. Ten na rošt letos postavila konkurence z Milton Keynes.

"Red Bull není neporazitelný a já našemu týmu do zbytku sezóny věřím, pracujeme velmi tvrdě," reagoval Montezemolo. "Jsme druzí v šampionátu konstruktérů a Alonso je druhý mezi jezdci, navzdory skutečnosti, že jsme nevyužili všechny příležitosti. To není špatné, řekl bych."

Diskuze (79) Další článek: O pořádání GP USA má zájem Monticello Motor Club poblíž New Yorku
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".