Některá úsporná opatření byla namířena proti Red Bullu, tvrdí Marko

Red Bull se stejně jako Ferrari domnívá, že se FOTA vyčerpala. Navíc chtěla prosadit úspory, které útočily na silnou stránku rakouské stáje.
Některá úsporná opatření byla namířena proti Red Bullu, tvrdí Marko

Minulý týden Red Bull Racing potvrdil, že stejně jako Ferrari opouští Asociaci týmů formule 1. A podobně jako Maranellští také svůj krok vysvětlil. "FOTA splnila svůj úkol v období krize," řekl poradce Red Bullu Helmut Marko pro Servus TV. "Došlo tedy k úspoře nákladů, ale nic jiného se nepodařilo."

Podle šéfa týmu Christiana Hornera asociace přešlapovala na místě a nevěděla, jak dál. "Posledních 12 měsíců nebylo zřejmé, jaký je smysl FOTA," řekl. "Rozhodli jsme, že je čas odejít, a teď uvidíme, co se bude dít."

Jádrem sporu uvnitř asociace je Dohoda o omezení zdrojů (RRA). Red Bull tvrdí, že existují snahy nově nastavit úsporná opatření tak, aby byl poškozen vůz z dílny Adriana Neweyho. "Jsme nejlepší v aerodynamice, takže ji chtěli ostatní omezit," uvedl Marko.

Red Bull navíc nesouhlasí ani s tím, aby měly všechny týmy v rámci asociace stejná práva, včetně těch hlasovacích. A to proto, že některé stáje formulí 1 jen procházejí a zmizí stejně rychle, jako přišly.

Další článek: Charles Pic: Šest dnů na přípravu je velmi málo

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen