Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

Pokud někdo zkomplikuje cestu Hamiltona k sedmému titulu, bude to podle Alexe Wurze spíše Max Verstappen než jezdci Ferrari.
Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

Wurz se stále pohybuje v paddocku F1 a to mimo jiné jako šéf asociace jezdců. Podle něj je v příštím roce velkým favoritem opět Lewis Hamilton, který by tak mohl získat sedmý titul a vyrovnat rekord Michaela Schumachera.

„Myslím si to, ale bude to obtížné, protože Max Verstappen mu zkomplikuje život,“ řekl Wurz pro Speedweek.

Verstappen by vedle Leclerca u Ferrari jezdit nechtěl

Verstappen by vedle Leclerca u Ferrari jezdit nechtěl

Wurz by ale předem neodepisoval ani Ferrari. Konkrétně Vettel jde podle něj znovu nahoru.

„Byl na tom hůře, protože se necítil pohodlně v autě a ani s pneumatikami. Dostal se blíže k Leclercovi a znovu má hlad. Při osobních rozhovorech jsem si toho jasně všiml. Stále má obrovské schopnosti.“

Wurz doufá, že rozdíly mezi prvními třemi týmy budou malé a čeká nás zajímavá sezóna. Na konci té letošní už na to bylo zaděláno. 

„Doufal jsem v překvapení a byla tam. Jsem velmi překvapen obrovským pokrokem Hondy, který byl pro formuli 1 velmi důležitý. Na konci sezóny žádný odborník nevěděl, kdo bude favorit na pole position nebo vítězství v závodě. Bylo to opět velmi vzrušující.“

„Od nudy po super cool závody. Je vidět, že by mělo být podporováno veškeré úsilí o zmenšováni rozdílů mezi týmy. Pokud je sport dobrý a autentický, je také snadné ho uvést na trh. Viděli jsme to na konci sezóny. V tomto duchu se nesou také pravidla pro rok 2021. Rozdíly mezi týmy se budou zmenšovat.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mám Vettela rád, ale nejlepší roky má za sebou, říká Brundle

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen