Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

Pokud někdo zkomplikuje cestu Hamiltona k sedmému titulu, bude to podle Alexe Wurze spíše Max Verstappen než jezdci Ferrari.
Největší soupeř Hamiltona v roce 2020? Wurz věří Verstappenovi

Wurz se stále pohybuje v paddocku F1 a to mimo jiné jako šéf asociace jezdců. Podle něj je v příštím roce velkým favoritem opět Lewis Hamilton, který by tak mohl získat sedmý titul a vyrovnat rekord Michaela Schumachera.

„Myslím si to, ale bude to obtížné, protože Max Verstappen mu zkomplikuje život,“ řekl Wurz pro Speedweek.

Verstappen by vedle Leclerca u Ferrari jezdit nechtěl

Verstappen by vedle Leclerca u Ferrari jezdit nechtěl

Wurz by ale předem neodepisoval ani Ferrari. Konkrétně Vettel jde podle něj znovu nahoru.

„Byl na tom hůře, protože se necítil pohodlně v autě a ani s pneumatikami. Dostal se blíže k Leclercovi a znovu má hlad. Při osobních rozhovorech jsem si toho jasně všiml. Stále má obrovské schopnosti.“

Wurz doufá, že rozdíly mezi prvními třemi týmy budou malé a čeká nás zajímavá sezóna. Na konci té letošní už na to bylo zaděláno. 

„Doufal jsem v překvapení a byla tam. Jsem velmi překvapen obrovským pokrokem Hondy, který byl pro formuli 1 velmi důležitý. Na konci sezóny žádný odborník nevěděl, kdo bude favorit na pole position nebo vítězství v závodě. Bylo to opět velmi vzrušující.“

„Od nudy po super cool závody. Je vidět, že by mělo být podporováno veškeré úsilí o zmenšováni rozdílů mezi týmy. Pokud je sport dobrý a autentický, je také snadné ho uvést na trh. Viděli jsme to na konci sezóny. V tomto duchu se nesou také pravidla pro rok 2021. Rozdíly mezi týmy se budou zmenšovat.“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mám Vettela rád, ale nejlepší roky má za sebou, říká Brundle

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10