Nejúspěšnější ze středu pole byl tentokrát Barrichello

Tradiční lídr ze středu pole, Renault, vyšel v Británii bodově naprázdno. Kubica odstoupil kvůli technické poruše, Petrov v klíčovém okamžiku píchl.

Williams
Nejlepší ze středu pole byl tentokrát Rubens Barrichello. Dojel pátý, po startu z osmého místa. Základ úspěchu spočíval v dobrém prvním kole, kde Barrichello získal nejvíc pozic. Nico Hülkenberg přivezl Williamsu bod za desáté místo. Na startu poztrácel pár míst, ale jeho strategie obsahovala dlouhý první stint, díky kterému se dočasně dostal až na čtvrté místo a po zastávce nevypadl z první desítky.

Sauber
Kamuj Kobajaši si v Británii, ostatně stejně jako Barrichello, připsal druhý dobrý výsledek v řadě. Je šestý. „Kamuj tentokrát musel ustát velký tlak. Nikdy neměl pořádnou mezeru před sebou ani za sebou. Přesto to zvládl velice dobře a já myslím, že mohl být dokonce ještě rychlejší,“ zhodnotil šéf týmu Peter Sauber. Pedro de la Rosa oproti tomu zažil hořké zklamání. Po kontaktu s Adrianem Sutilem musel odstoupit s rozpáraným zadním křídlem. Po startu z devátého místa si dělal větší naděje. „Pedro měl smůlu. Hned na startu ho kdosi (Barrichello – pozn.red.) vytlačil mimo trať, ale pořád mohl dojet na bodech,“ řekl Sauber.

Force India
Adrian Sutil skončil osmý. Tým ho poslal na trať s tvrdšími pneumatikami, aby se před první zastávkou mohl zdržet co nejdéle. Ukázalo se ale, že to nebude možné. „Chyběla mi přilnavost, a tak jsme stavěli brzy a přezouvali na měkčí. Takže nakonec úplně opačná strategie, než měli všichni ostatní. Fungovalo to dobře, ale posledních deset kol už bylo těžkých,“ popsal Sutil. Ve 32. kole se Sutil vytáhl skvělým manévrem na Michaela Schumachera. V posledním kole ale zase ztratil sedmou pozici po útoku Sebastian Vettela. „Vypadalo to, že do mě narazí, tak jsem uhnul z ideální stopy a uvolnil mu tak místo. Jinak si myslím, že by mě nepředjel.“ Tonio Liuzzi byl jedenáctý. Také on měl na začátku závodu problémy s tvrdšími pneumatikami a byl nedotáčivý, což se nejvíc projevovalo v rychlých zatáčkách.

Toro Rosso
Sébastien Buemi byl z dvanáctého místa spíš zklamaný. Stěžoval si na strategii. Po přezutí se zasekl za Liuzzim a nové pneumatiky si hned zničil. Jeho kolega Jaime Alguersuari ani neviděl cíl. V 45. kole vyjel mimo trať a už se mu nepodařilo vyhrabat se z kačírku. „Do té doby jsem byl se závodem celkem spokojený. Dobře se mi jelo a byl jsem rychlý,“ poznamenal Španěl.

Renault
Francouzská stáj zůstala na Silverstonu bez bodu. Robert Kubica se držel v první pětce, ale nakonec musel odstoupit. „První kolo bylo snové, získal jsem spoustu pozic, ale pak jsem nebyl moc rychlý. Chyběla mi přilnavost. Po první zastávce jsme soupeřili s Alonsem a on mě pak předjel skrz šikanu. Byl jsem na vnitřku, on na vnějšku a předjel mě všemi čtyřmi koly mimo trať. Tým mi hlásil, že mi Fernando pozici vrátí, ale než to mohl udělat, musel jsem odstoupit kvůli poruše na hnací hřídeli,“ vysvětlil Kubica. Vitalij Petrov dokončil třináctý. „Mohl jsem být na bodech, ale po odjezdu safety caru jsem měl smůlu. Píchl jsem a ztratil spoustu času,“ řekl.

Další článek: GP Velké Británie 2010 - neděle

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10