Nejsou důkazy o tom, že by se prezident FIA něčeho dopustil, uvedla Etická komise

Nejsou důkazy o tom, že by se prezident FIA něčeho dopustil, uvedla Etická komise

FIA uzavřela vyšetřování svého prezidenta v otázce dvou obvinění, kterým čelil. Podle Etické komise se nenašly žádné důkazy o tom, že by se Muhammad bin Sulajim dopustil něčeho nekalého.

Jak nedávno uvedla BBC, prezident FIA Muhammad bin Sulajim čelil dvěma obviněním, která proti němu vznesl neznámý informátor. 

Připomeňme, že první obvinění se týkalo toho, že měl Bin Sulajim zasáhnout po loňské GP Saúdské Arábie tak, aby byla zrušena penalizace uvalená na Fernanda Alonso za to, že si nesprávně odpykal trest za jiný prohřešek. Alonsova penalizace byla tehdy skutečně zrušena, takže si pilot Astonu Martin mohl ponechat třetí místo. 

Druhému obvinění pak šéf FIA čelil proto, že se měl zasadit o neudělení homologace okruhu v Las Vegas (bez ohledu na to byla dráha uznána za způsobilou). 

Oběma obviněními se v posledních týdnech zabývala 6členná etická komise FIA, která dnes informovala o tom, že žádné provinění ze strany Bin Sulajima neshledala.

„Po přezkoumání výsledků šetření Etická komise jednomyslně rozhodla, že neexistují žádné důkazy, které by potvrzovaly obvinění z jakéhokoli zásahu prezidenta FIA,“ uvedla komise v prohlášení. 

Doporučujeme

Články odjinud