Nejsme v pozici, abychom bojovali s Red Bullem, říká druhý Alonso | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Nejsme v pozici, abychom bojovali s Red Bullem, říká druhý Alonso

Fernando Alonso z Astonu Martin podle svých slov není v pozici, aby v nedělní Velké ceně Saúdské Arábie formule 1 mohl bojovat se Sergiem Pérezem o vítězství, ačkoliv na roštu bude vedle něj stát v první řadě.

Dvojnásobný mistr světa z let 2005 a 2006 zajel třetí nejrychlejší čas, 465 tisícin za Pérezem. Na roštu si ale o místo polepší díky penalizaci původně druhého Charlese Leclerca.

A ačkoliv je Aston Martin v závodním režimu silnější, podle Alonsa nebude mít zítra proti Pérezovi v souboji o vítězství šanci. Španěl se podle svých slov bude muset naopak spíše ohlížet za sebe na piloty Ferrari, Mercedesu a Alpinu.

„Nevím (zda dokážeme porazit Péreze), myslím, že zatím nejsme v té pozici. Z pohledu čisté rychlosti je Red Bull jiná liga a my se musíme soustředit na týmy za námi. Ferrari bude velmi silné, Mercedes a také Alpine, ti jsou tu velmi rychlí,“ odhaduje Alonso.

„Náš závod je za námi. Dnes jsme viděli, že Max jel dnes v kvalifikaci svou vlastní ligu, kvůli mechanickému problému ale nemohl dokončit kvalifikaci. I když se budeme soustředit na zrcátka a zkusíme udržet jezdce za sebou, tak když se vpředu něco stane, pokusíme se využít té příležitosti.

„Nechci znít pesimisticky, ale když vidíme rychlost v trénincích a v Bahrajnu, musíme si přiznat, že Red Bull je trochu před všemi ostatními. Pro zítřek není cílem bojovat s Checem o vítězství. Formule 1 ale není přesná matematika, stát se může cokoliv a dnes byl Verstappen patnáctý. Tyto věci se občas stávají.

„Bude to velmi vyrovnaný závod. Budou v něm rozhodovat malé detaily. Jedním z nich bude start, dalším práce s pneumatikami. Dále strategie a poslední zřejmě štěstí. Viděli jsme i vloni s Checem, jak zde štěstí a safety car mohou hrát velkou roli.“

Doporučujeme

Články odjinud