Nejsme ten třetí tým vzadu, hájí se McLaren

McLaren odmítl roli outsidera, který by musel s odstupem sledovat, jak o titul bojují Red Bull a Ferrari. Wokingští se považují za rovnocenné soupeře.
Nejsme ten třetí tým vzadu, hájí se McLaren

"No, nevidím to tak," reagoval ředitel McLarenu Jonathan Neale na tvrzení, že na základě GP Singapuru je McLaren zřejmě až třetí silou za Red Bullem a Ferrari. "Podle výkonnosti z Maďarska jsme věděli, že to budeme mít v Singapuru trochu těžké. Když jsme získali druhou řadu na roštu, pomysleli jsme si, že je to skvělé."

"Kdyby se býval Lewis dostal před Marka a udržel pozici, myslím, že bychom teď řešili jinou situaci. Zbývající čtyři závody jsou na okruzích, na kterých si myslíme, že budeme velmi konkurenceschopní. Všichni se budou hodně snažit a my děláme přesně to samé. Očekáváme, že některé z těchto závodů vyhrajeme."

Zatímco šéf Ferrari Stefano Domenicali po Singapuru prozradil, že žádné větší vývojové úsilí na letošním voze už od Maranella očekávat nelze, McLaren si přiveze do Suzuky nemalou sérii úprav.

"Doufám, že všechna ta vylepšení udělají velký rozdíl," svěřil se Neale. "Do Japonska vezeme slušný balík, máme upravené přední křídlo, nové zadní křídlo, drobné změny na aerodynamice a upravené režimy motoru. Pro pátek máme velký testovací balík."

McLaren chce svým jezdcům v bojích o tituly co nejvíce pomoci, takže nasadí každou novinku, která bude znamenat alespoň nějaké zlepšení. Že by intenzivním vývojem v závěru sezóny utrpěl monopost pro příští sezónu, se tým neobává.

"Už jsme v této situaci byli dřív, bojovali jsme dlouho o šampionát a museli se s tím vyrovnat," připomněl Neale. "Stejné je to pro všechny ostatní. Velmi se snažíme, ale také musíme věnovat zdroje vozu pro příští rok. Je to křehká rovnováha. Formule 1 není nikdy omezena nápady, ale počtem denních hodin a lidí, které máte. V tuto chvíli nemám obavy, že by to mělo negativní dopady na auto pro příští sezónu. Ale znamená to, že budeme mít velmi rušnou zimu."

Další článek: Zemřel bývalý šéf stáje Lotus Peter Warr

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.