Nejsme tak konkurenceschopní, jak bychom si představovali, přiznává Stroll po Imole | Foto: Getty Images / Lars Baron

Foto: Getty Images / Lars Baron

Nejsme tak konkurenceschopní, jak bychom si představovali, přiznává Stroll po Imole

Aston Martin získal v Imole dva body. O oba se tentokrát postaral Lance Stroll.

Nebývá zvykem, aby byl v rámci Astonu Martin Lance Stroll lídrem týmu. Tentokrát to v Imole však platilo, když kanadský pilot zastínil zkušeného Fernanda Alonsa a na rozdíl od něj si po startu ze 13. pozice dokázal dojet pro dva body za devátou příčku.

Vzhledem k ambicím stáje Aston Martin však ani přesto nebyl Stroll v cíli úplně nadšený.

„Je dobré z Imoly odjíždět s několika body. Rozhodli jsme se první stint na středně tvrdých pneumatikách prodloužit a doufat ve výjezd safety caru, ten ale nepřišel, takže jsme pak vše museli dohánět na dráze. Na druhou stranu jsem ale díky tomu měl na konci závodu novější tvrdé pneumatiky, což mi umožnilo předjet Nika (Hülkenberga, pozn. red.) a Júkiho (Cunodu),“ prohlásil po závodě Stroll.

„Víme ale, že nejsme tak konkurenceschopní, jak bychom  chtěli být. Musíme hodně zabrat, abychom našli výkon, který potřebujeme,“ uzavřel hodnocení rodák z Montrealu.

Dvojnásobný mistr světa F1 Alonso tentokrát v Imole, kde v minulosti svedl několik legendárních soubojů s Michaelem Schumacherem, nezářil.

Jeho víkend ovlivnila nehoda ve třetím tréninku a následně i problémy v kvalifikaci, ve které skončil až 19. Do závodu Španěl odstartoval z boxů poté, co tým udělal několik změn na jeho voze. Ani ty však k dobrému výsledku nevedly.

„Byl to pro nás náročný den a víkend obecně. Začínali jsme v boxové uličce a změnili několik věcí v nastavení vozu. Znamenalo to, že jsme mohli nasbírat spoustu dat, která musíme v následujících dnech analyzovat,“ popsal Alonso.

„Nyní se před Monakem musíme srovnat a připravit se tak, abychom tam byli v co nejlepší pozici,“ dodal španělský matador.

Doporučujeme

Články odjinud