Nejsme slečinky, ohradil se proti komentářům Kvjat

Daniil Kvjat nesouhlasí s názory, že současní piloti formule 1 jsou pouze uplakané slečinky.
Nejsme slečinky, ohradil se proti komentářům Kvjat

Současní závodníci formule 1 bývají kritizováni, jelikož již nejsou zdaleka tak odvážní jako jezdci dřívějších dob s tím, jak jsou aktuální tratě velice bezpečné a oni nemusejí tolik riskovat.

Kvjat však s takovým názorem nesouhlasí a tvrdí, že závodit v rychlostech přes 340 km/h stále vyžaduje značnou dávku odvahy.

„Podle mého názoru zůstává motorsport stále jedním ze sportů, ve kterých odvaha hraje větší roli,“ řekl Kvjat v rozhovoru pro Omnicorse.

„Nelíbí se mi, když se o současných jezdcích říká, že už nejsme odvážní, že pokud nás srovnáte s 80. lety, už nejsme skuteční muži. To jsou hovadiny.

Když jedete rychlostí 340 km/h a minete brzdný bod, pořád najednou letíte proti zdi, i když máte sto metrů únikové zóny!“

Přestože od smrti Ayrtona Senny v roce 1994 nedošlo ve formuli 1 k žádné další fatální nehodě závodníka a ke zraněním nedochází příliš často, Kvjat trvá na tom, že sport nemůže být nikdy spokojen s aktuální úrovní bezpečnosti.

„Risk od formule 1 nemůžete oddělit,“ řekl. „Je proto správné, abychom dělali všechno pro zlepšení bezpečnostních standardů na závodních tratích a vozech.“

Diskuze (13) Další článek: Pilot se učí neustále, říká Magnussen