Nejsme šarlatáni, brání se Quantum Motorsports

Společnost Quantum Motorsports znovu ujistila coby partner týmu Lotus, že peníze pošle, k transferům by mělo dojít brzy.
Nejsme šarlatáni, brání se Quantum Motorsports

Quantum se měl stát třetinovým vlastníkem Lotusu už před několika měsíci, ale jednání se neustále protahovala. A protože na novém partnerovi z velké míry záleží budoucnost celé stáje, trpělivost ztratil Kimi Räikkönen a odešel.

Peníze od Quantumu jsou teď podmínkou pro podpis s Nicem Hülkenbergem, a i ten je už skeptický. Šéf Quantumu Manosoor Ijaz ale řekl magazínu AutoHebdo, že peníze jsou na cestě.

"Nejsme šarlatáni, věřte nám! Naše společnosti jsou skutečné, peníze tu jsou. Chceme z Lotusu udělat top tým," uvedl. "Ano, peníze Lotus dostal, měl je dva dny, než je vrátily americké bankovní úřady."

"Protože jde o vysokou částku, chtěly zkontrolovat původ, aby se ujistily, že nejde o špinavé peníze. Pak nás požádaly, abychom to rozdělili na několik částí. Převody začnou. Chápu situaci, v jaké je Lotus, a je mi to líto."

Pokud partnerství z Quantumem nevyjde, měl by sedačku získat Pastor Maldonado. Podle zdrojů z Venezuely se tak už stalo.

Další článek: Massa: Ze své kariéry u Ferrari ničeho nelituji, ani týmové režie

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.