Nejsme sami, kdo vynechá první testy, tvrdí Lotus

Šéf týmu Lotus Eric Boullier si je jistý, že někteří konkurenti také vynechají letošní první předsezónní testy v Jerezu.
Nejsme sami, kdo vynechá první testy, tvrdí Lotus

Lotus to oznámil už minulý týden a vzhledem k tomu, že letos týmy nasadí úplně nové vozy s novými pohonnými jednotkami, kterým je předpovídána nespolehlivost, je absence v prvních testech považována za velký handicap.

Podle Boulliera to však neznamená nic špatného s ohledem na vyhlídky týmu. "Všechno je tu v pořádku," řekl pro BBC. "Lotus bude letos a ještě dlouho poté na startovním roštu."

Navíc máme očekávat, že se ke stejnému kroku uchýlí další stáje. "Uvidíte, že nebudeme jediný tým nepřítomný v Jerezu," předpověděl. "Už to vím jistě. Už před měsícem jsme řekli, že to bude těsné. Vlastně většina týmů se shodla, že to bude těsné. Pak jsme se takhle rozhodli."

Ve vynechání prvních testů nachází Francouz i pozitiva. "Je pravda, že auto nebude připravené včas, ale budeme připraveni krátce poté. A svým způsobem to není špatné, protože budeme mít čas se podívat na to, co dělají ostatní, a nikdo neuvidí, co děláme my."

"Uvědomte si, že letos dochází k velkým změnám pravidel, takže všichni budou bedlivě sledovat, co udělali ostatní."

Na druhé straně ale Lotus netvrdí, že je absence v Jerezu výhrou, obavy přeci jen trochu má. "Rozhodli jsme se tak s vědomím, že nám uteče třetina testů, takže se musíme soustředit a dělat věci trochu jinak, abychom moc neztratili," dodal šéf enstonské stáje.

Další článek: Caterham odhalí nové auto v Jerezu