Nejsme na prodej, brání se tým HRT

Španělská stáj HRT se ohradila proti spekulacím, podle kterých je v tak špatné finanční situaci, že musí najít nového kupce.
Nejsme na prodej, brání se tým HRT

"Tým není na prodej, připravujeme se na sezónu 2011," řekla mluvčí HRT pro Reuters. "Carabante (majitel týmu) hledá sponzory a investory. Jedna španělská skupina má zájem, ale v dnešním světě není nic jednoduché."

José Ramón Carabante zachránil tým HRT před začátkem letošní sezóny a zajistil mu účast v Grand Prix. Tehdy se stáj jmenovala Campos Meta 1 a kvůli špatné finanční situaci nenastoupila ani do jednoho z předsezónních testů.

Tým se ale i nadále potýkal s nedostatkem financí a v průběhu sezóny střídal jezdce, měl celkem čtyři, přičemž ani jeden neodjel všechny závody. Na konci sezóny pak HRT oznámil, že má nového partnera Juana Villalongu. Toho nepřímo pochválil také Bernie Ecclestone a vyjádřil přesvědčení, že by týmu měl pomoci ke stabilizaci.

Další článek: Jména Lotus se nechce nikdo vzdát, černozlaté zbarvení ale klíčové není

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.