Nejsilnější jsou týmy s naším motorem, říká šéf týmu Mercedes

Paddy Lowe coby šéf Mercedesu AMG považuje za největší konkurenty své stáje všechny její zákazníky, pozor si dává také na Ferrari.
Nejsilnější jsou týmy s naším motorem, říká šéf týmu Mercedes

Všechny čtyři testovací dny v Bahrajnu obsadil první místo monopost poháněný motorem z Brixworthu a Lowe míní, že to není náhoda.

"Nejsilnější týmy jsou ty s motory Mercedes," řekl pro Sky Sports. "Ferrari také vypadá silně, takže to jsou ti, koho sledujeme a s kým se snažíme srovnávat."

"V tomto byznysu nemůžete ani po prvním a druhém pátečním tréninku předpovídat, jak bude vypadat startovní rošt, takže je tu hodně nejistot. Ale my si určitě myslíme, že jsme rychlí a že budeme v Melbourne ve hře o dobrý výsledek, pokud dokážeme dál vylepšovat auto a udělat ho spolehlivé."

A spolehlivost zatím není stoprocentní, v pátek Hamiltonovi selhala hydraulika a v sobotu se Rosbergovi W05 porouchal dvě kola po dokončení závodní simulace. Ve srovnání s konkurencí má ale Mercedes problémů relativně málo.

"Ve formuli 1 si musíte užívat dobré dny, když se vám daří. Měli jsme dobrý týden, šlo to lépe, než jsme čekali, a jezdci jsou s výkonností vozu velmi spokojení. Na tom musíme stavět," uzavřel Lowe.

Další článek: Letošní vozy jsou komplikované, jejich opravy trvají dlouho

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10