Nejsilnější jsou týmy s naším motorem, říká šéf týmu Mercedes

Paddy Lowe coby šéf Mercedesu AMG považuje za největší konkurenty své stáje všechny její zákazníky, pozor si dává také na Ferrari.
Nejsilnější jsou týmy s naším motorem, říká šéf týmu Mercedes

Všechny čtyři testovací dny v Bahrajnu obsadil první místo monopost poháněný motorem z Brixworthu a Lowe míní, že to není náhoda.

"Nejsilnější týmy jsou ty s motory Mercedes," řekl pro Sky Sports. "Ferrari také vypadá silně, takže to jsou ti, koho sledujeme a s kým se snažíme srovnávat."

"V tomto byznysu nemůžete ani po prvním a druhém pátečním tréninku předpovídat, jak bude vypadat startovní rošt, takže je tu hodně nejistot. Ale my si určitě myslíme, že jsme rychlí a že budeme v Melbourne ve hře o dobrý výsledek, pokud dokážeme dál vylepšovat auto a udělat ho spolehlivé."

A spolehlivost zatím není stoprocentní, v pátek Hamiltonovi selhala hydraulika a v sobotu se Rosbergovi W05 porouchal dvě kola po dokončení závodní simulace. Ve srovnání s konkurencí má ale Mercedes problémů relativně málo.

"Ve formuli 1 si musíte užívat dobré dny, když se vám daří. Měli jsme dobrý týden, šlo to lépe, než jsme čekali, a jezdci jsou s výkonností vozu velmi spokojení. Na tom musíme stavět," uzavřel Lowe.

Diskuze (24) Další článek: Letošní vozy jsou komplikované, jejich opravy trvají dlouho
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.