Nejsem tady, abych politikařil, říká Leclerc

Souboj mezi týmovými kolegy špičkových týmů se často neodehrává jen na závodní trati. Charles Leclerc ale nechce politikařit.
Nejsem tady, abych politikařil, říká Leclerc

„Politické hry se mi vůbec nelíbí,“ řekl Leclerc pro L'Equipe. „Není to můj styl. Nepřátelím se s někým čistě za jediným účelem. Dávám přednost dobrému a přirozenému přátelství.“

Sebastian Vettel je stále vnímán jako týmová jednička. Ferrari už před sezónou dalelo najevo, že pokud to bude nutné, dá přednost německému pilotovi. Leclerc ale zatím předvádí velmi dobré výkony. V Bahrajnu ho o vítězství připravil problém s motorem.

„Je pravda, že situace se od Bahrajnu změnila. Tým má ke mně větší respekt, protože jsem ukázal, že mohu vyhrát závody.“

„Rozumím tomu, že v týmu, jako je Ferrari, musí existovat určitá hierarchie. Je mi také jasné, že Seb je v rámci týmu favoritem kvůli neuvěřitelným zkušenostem.“

„Musím i nadále dělat svou práci dobře tím, že dělám méně chyb. Seb prostě dělá méně chyb než já.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Vítězství Alonsa, Buemiho a Nakadžimy v Le Mans 2019

18:23 | Novou smlouvu má mít také Spa... nejméně do roku 2022.
12:23 | Roger Penske potvrdil, že se Ferrari zajímá o vstup do IndyCar od roku 2022, kdy budou zavedeny hybridní motory.
4. června | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
4. června | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.