Nejsem překvapen tím, kde jsme, říká pátý Bottas

Příjemným překvapením kvalifikace formule 1 na premiérovou Velkou cenu Miami bylo páté místo Valtteriho Bottase z Alfy Romeo.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Nejsem překvapen tím, kde jsme, říká pátý Bottas | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Fin bude ve třetí řadě na roštu před Lewisem Hamiltonem. Svého bývalého týmového kolegu v Mercedesu porazil o 15 setin sekundy.

„S dnešní výkonností jsem opravdu spokojen. Po včerejšku, kdy to nebyl jednoduchý den, to byl skvělý návrat. Velké díky celému týmu, který přestavěl vůz,“ řekl Bottas.

„Třetí trénink byl dobrý, v nastavení jsme se vydali jasným směrem a vůz byl opravdu rychlý. Bylo na mně, abych našel dobrý rytmus a do Q3 se mi to rozhodně podařilo. Poslední kolo v Q3 jsem si opravdu užil! Na začátku víkendu jsme viděli určité náznaky, co bychom mohli dokázat, takže nejsem překvapen, že jsme tady. Jsem samozřejmě rád, že všechno vyšlo. Je jen škoda, že Čou se nedostal z Q1, kdy jsem skoro vypadl také já.

„Nyní jsme za ferrari a red bully. Víme, že reálně s nimi bude obtížné bojovat, ale tohle je závodění, nikdy nevíte, co se stane. Musíme se jen soustředit na náš závod a když se naskytne příležitost, chopit se jí.

„Máme dobré závodní auto, takže můžeme bojovat a být na čele středu pole. Dojet mezi nejlepšími pěti musí být náš minimální cíl.“

Další článek: Bylo to úplně jiné auto, říká Russell po výpadku v Q2

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00