Nejsem frustrovaný, říká Vettel

Sebastian Vettel byl ve Francii v centru pozornosti. Scuderii zítra čeká velký den. Bude předvolána před sportovní komisaře z Kanady, kteří budou znovu řešit pětisekundovou penalizaci.
Nejsem frustrovaný, říká Vettel

Ferrari bude zítra na slyšení před druhým tréninkem zastupovat sportovní ředitel Laurent Mekies. Do Francie mají dorazit tři ze čtyř „kanadských“ sportovních komisařů. 

„Můžeme přinést informace, které možná stewardi neměli v té době k dispozici a uvidíme,“ řekl Vettell. Na otázku, jaké nové důkazy by Ferrari mohlo předložit, reagoval: „Zeptejte se týmu.“

Ferrari vyráží do boje. Jaké nové argumenty může předložit?

Ferrari vyráží do boje. Jaké nové argumenty může předložit?

Vettel také okomentoval situaci z Grand Prix Kanady. Tým ho krátce před incidentem s Hamiltonem informoval, že čísla na volantu jsou správná a měl by se jimi řídit. Vypadalo to na problém s pneumatikami, ale podle Vettela šlo o spotřebu paliva. V některých kolech musel palivo šetřit. 

Po Vettelově penalizaci vyhrál v Kanadě Hamilton. Vettelova série bez vítězství se tak prodloužila na 15 kol. Vettel nevyhrál od loňské Belgie.

Na dotaz, zda je frustrovaný, reagoval: „Nejsem frustrovaný, vypadám frustrovaně? Nejsem frustrovaný. Není to tak, že bychom měli vyhrát 15 závodů a nevyhráli jsme je. Kdyby tomu tak bylo, pak bych byl frustrovaný.

„Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Myslím si, že bychom mohli mít dvě vítězství,“ pokračuje Vettel, který zmiňuje Bahrajn a právě Kanadu.

„Obecně jsem docela spokojený se závody, které jsem měl. Vždy si myslíte, že byste mohli udělat něco lépe, ale není to tak, že bychom dominovali posledních 15 závodů.“

Vettel není první. O vítězství přišli i Räikkönen, Schumacher, Senna nebo Prost

Vettel není první. O vítězství přišli i Räikkönen, Schumacher, Senna nebo Prost

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Nejde o nic zásadního, říká o vylepšení Hondy Gasly

16:46 | Závod W Series v Assenu vyhrála Emma Kimiläinen.
18. července | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
18. července | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).
17. července | Jules Bianchi (video): odkaz

GP Německa 2019

Pátek 26. července 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. července 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. července 2019
Závod 15.10