Nejsem frustrovaný, říká Vettel

Sebastian Vettel byl ve Francii v centru pozornosti. Scuderii zítra čeká velký den. Bude předvolána před sportovní komisaře z Kanady, kteří budou znovu řešit pětisekundovou penalizaci.
Nejsem frustrovaný, říká Vettel

Ferrari bude zítra na slyšení před druhým tréninkem zastupovat sportovní ředitel Laurent Mekies. Do Francie mají dorazit tři ze čtyř „kanadských“ sportovních komisařů. 

„Můžeme přinést informace, které možná stewardi neměli v té době k dispozici a uvidíme,“ řekl Vettell. Na otázku, jaké nové důkazy by Ferrari mohlo předložit, reagoval: „Zeptejte se týmu.“

Ferrari vyráží do boje. Jaké nové argumenty může předložit?

Ferrari vyráží do boje. Jaké nové argumenty může předložit?

Vettel také okomentoval situaci z Grand Prix Kanady. Tým ho krátce před incidentem s Hamiltonem informoval, že čísla na volantu jsou správná a měl by se jimi řídit. Vypadalo to na problém s pneumatikami, ale podle Vettela šlo o spotřebu paliva. V některých kolech musel palivo šetřit. 

Po Vettelově penalizaci vyhrál v Kanadě Hamilton. Vettelova série bez vítězství se tak prodloužila na 15 kol. Vettel nevyhrál od loňské Belgie.

Na dotaz, zda je frustrovaný, reagoval: „Nejsem frustrovaný, vypadám frustrovaně? Nejsem frustrovaný. Není to tak, že bychom měli vyhrát 15 závodů a nevyhráli jsme je. Kdyby tomu tak bylo, pak bych byl frustrovaný.

„Udělali jsme to nejlepší, co jsme mohli. Myslím si, že bychom mohli mít dvě vítězství,“ pokračuje Vettel, který zmiňuje Bahrajn a právě Kanadu.

„Obecně jsem docela spokojený se závody, které jsem měl. Vždy si myslíte, že byste mohli udělat něco lépe, ale není to tak, že bychom dominovali posledních 15 závodů.“

Vettel není první. O vítězství přišli i Räikkönen, Schumacher, Senna nebo Prost

Vettel není první. O vítězství přišli i Räikkönen, Schumacher, Senna nebo Prost

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Nejde o nic zásadního, říká o vylepšení Hondy Gasly

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.