Nejrychlejším jezdcem testů v Marrákeši byl Nico Müller

Po sobotním závodě hostila v neděli marocká Marrákeš i nováčkovské testy formule E. V těch zaznamenal nejlepší čas pilot Audi Nico Müller ze Švýcarska.
Nejrychlejším jezdcem testů v Marrákeši byl Nico Müller

Testování, určené pilotům, kteří se ještě nezúčastnili žádného závodu formule E, bylo během včerejška rozděleno na dopolední a odpolední session.

Na čele výsledkové listiny figuroval na konci dne švýcarský pilot Nico Müller, který testoval monopost Audi. Šestadvacetiletý rodák z Thunu absolvoval ve službách německé automobilky posledních pět sezón šampionátu DTM.

Marrákeš E-Prix: V marockém dramatu zvítězil d’Ambrosio

Marrákeš E-Prix: V marockém dramatu zvítězil d’Ambrosio

Müller svůj nejlepší čas 1:17.074 zaznamenal v odpolední session a testy v Maroku tak opanoval druhým rokem v řadě. Zajímavostí je, že by Švýcar tímto časem v sobotu býval porazil vítěze kvalifikace Sama Birda přesně o tři desetiny sekundy.

Druhým nejrychlejším pilotem včera byl dlouholetý britský účastník japonského šampionátu Super GT James Rossiter s časem 1:17.189. Rossiter usedl za volant vozu týmu DS Techeetah.

Lepší ze dvou pilotek ve startovní listině včerejších testů byla po skončení dne Tatiana Calderon, která se druhým Techeetahem zajela během dopolední session sedmý nejlepší čas v hodnotě 1:17.674. Britka Jamie Chadwick testovala monopost čínského továrního týmu NIO a její čas 1:22.196 nestačil na lepší než poslední dvaadvacáté místo.

Fittipaldi, Leclerc, Sirotkin a další jezdci si dnes vyzkouší formuli E

Fittipaldi, Leclerc, Sirotkin a další jezdci si dnes vyzkouší formuli E

Mladší bratr Charlese Leclerca Arthur skončil s časem 1:17.782 na desátém místě. Monačan testoval vůz Venturi a svým výkonem porazil i bývalého pilota Williamsu Sergeje Sirotkina, který s Mahindrou zajel své nejlepší kolo v hodnotě 1:18.097 a skončil dvanáctý.

Testovací pilot týmu Haas Pietro Fittipaldi si včera na téměř tříkilometrové trati vyzkoušel monopost Jaguar a s časem 1:18.403 skončil na čtrnáctém místě výsledkové listiny.

Foto: Formula E

Další článek: Všichni by se nás měli obávat, říká Pérez o týmu Racing Point

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas