Nejrychlejší Bottas je překvapen náskokem Mercedesu na Ferrari

Valtteri Bottas si suverénním způsobem zajistil pole position pro Velkou cenu Španělska vozů formule 1, když svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona porazil o šest desetin sekundy. Třetího Sebastiana Vettela z Ferrari za sebou nechal o osm desetin.
Nejrychlejší Bottas je překvapen náskokem Mercedesu na Ferrari

Bottas svým kvalifikačním pokusem vylepšil nejrychlejší čas Katalánského okruhu, který má nyní hodnotu 1:15.406.

„Musím říct, že když jsem se podíval na časy, tak jsme čekali, že bude Ferrari blíže. I na základě testů to vypadalo, že toto je okruh, který jejich vozu opravdu sedí,“ řekl Bottas.

„Už od včerejších tréninků jsme ale viděli, že jsme byli v dobré formě a jako tým jsme odvedli dobrou práci s tím, jakým směrem jsme se s vozem vydali,“ dodal.

Bottas také připomenul fakt, že startovní rošt je na Katalánském okruhu na začátku startovní rovinky a do první zatáčky jezdce v nedělním závodě čeká dlouhý sprint.

„Samozřejmě to bude důležité. Je to jeden z delších úseků do první zatáčky, takže start bude rozhodně důležitý. Vozy vzadu se navíc mohou vyvézt za svými soupeři ve větrném pytli. Na trati, kde se těžce předjíždí, budou start a první zatáčka rozhodně důležité,“ připomíná Bottas.

Hamilton měl v Q3 potíže s bateriemi

Hamilton po kvalifikaci přiznal, že měl jeho vůz problém s dobíjením baterií. Problém potvrdil také šéf týmu Toto Wolff, podle kterého nemohla být baterie v Hamiltonově voze mezi Q2 a Q3 dostatečně nabita a kvůli tomu vyjel na trať dříve, než bylo v plánu.

„Obzvlášť posledních pár kol v Q3 nebylo dobrých a musel jsem vyjet trochu dříve, protože jsem do boxů přijel s málo nabitou baterií. Musel jsem vyjet jako první před všemi, a nakonec to nestačilo,“ popsal Hamilton.

„Bylo to dobré, mohlo to být samozřejmě lepší, ale Valtteri odvedl skvělou práci, obzvlášť v Q3, kde jsem já musel útočit. Jinak jsem ale skutečně šťastný a hrdý na tým a vylepšení, která jsme byli schopni přivézt pro tento víkend.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (18) Další článek: Na Mercedes ztrácíme zejména ve třetím sektoru, přiznává Vettel
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10