Nejrychlejší Bottas je překvapen náskokem Mercedesu na Ferrari

Valtteri Bottas si suverénním způsobem zajistil pole position pro Velkou cenu Španělska vozů formule 1, když svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona porazil o šest desetin sekundy. Třetího Sebastiana Vettela z Ferrari za sebou nechal o osm desetin.
Nejrychlejší Bottas je překvapen náskokem Mercedesu na Ferrari

Bottas svým kvalifikačním pokusem vylepšil nejrychlejší čas Katalánského okruhu, který má nyní hodnotu 1:15.406.

„Musím říct, že když jsem se podíval na časy, tak jsme čekali, že bude Ferrari blíže. I na základě testů to vypadalo, že toto je okruh, který jejich vozu opravdu sedí,“ řekl Bottas.

„Už od včerejších tréninků jsme ale viděli, že jsme byli v dobré formě a jako tým jsme odvedli dobrou práci s tím, jakým směrem jsme se s vozem vydali,“ dodal.

Bottas také připomenul fakt, že startovní rošt je na Katalánském okruhu na začátku startovní rovinky a do první zatáčky jezdce v nedělním závodě čeká dlouhý sprint.

„Samozřejmě to bude důležité. Je to jeden z delších úseků do první zatáčky, takže start bude rozhodně důležitý. Vozy vzadu se navíc mohou vyvézt za svými soupeři ve větrném pytli. Na trati, kde se těžce předjíždí, budou start a první zatáčka rozhodně důležité,“ připomíná Bottas.

Hamilton měl v Q3 potíže s bateriemi

Hamilton po kvalifikaci přiznal, že měl jeho vůz problém s dobíjením baterií. Problém potvrdil také šéf týmu Toto Wolff, podle kterého nemohla být baterie v Hamiltonově voze mezi Q2 a Q3 dostatečně nabita a kvůli tomu vyjel na trať dříve, než bylo v plánu.

„Obzvlášť posledních pár kol v Q3 nebylo dobrých a musel jsem vyjet trochu dříve, protože jsem do boxů přijel s málo nabitou baterií. Musel jsem vyjet jako první před všemi, a nakonec to nestačilo,“ popsal Hamilton.

„Bylo to dobré, mohlo to být samozřejmě lepší, ale Valtteri odvedl skvělou práci, obzvlášť v Q3, kde jsem já musel útočit. Jinak jsem ale skutečně šťastný a hrdý na tým a vylepšení, která jsme byli schopni přivézt pro tento víkend.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Na Mercedes ztrácíme zejména ve třetím sektoru, přiznává Vettel

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas