Nejrychlejší auto v závodě jsme měli my, věří Ferrari

Šéf Ferrari Stefano Domenicali je přesvědčený, že navzdory hladkému vítězství Kimiho Räikkönena měl v australské GP nejlepší čistou rychlost Fernando Alonso.
Nejrychlejší auto v závodě jsme měli my, věří Ferrari

Domenicali před začátkem sezóny prohlásil, že by byl velmi překvapen, kdyby Ferrari mělo v prvním závodě nejrychlejší auto. Nakonec je ale toho názoru, že mělo.

"Od začátku bylo naším cílem dokončit na pódiu, což se nám podařilo," řekl. "Určitě bylo důležité tu vykročit správně, a to je pozitivní aspekt tohoto víkendu. Přivezli jsme domů body, které budou důležité pro tak dlouhý šampionát."

"Domů musíme také přivézt analýzu všech dat, která jsme v uplynulých třech dnech nasbírali v neobvyklých podmínkách. Také se musíme pokusit zjistit, jak si stojíme, protože v kvalifikaci nebylo typické počasí, takže je těžké učinit přesné hodnocení naší výkonnosti na jedno kolo. V závodě jsme určitě předvedli solidní výkon. Věřím, že když si odmyslíte dopady provozu na trati, předjíždění a podobně, tak nejrychlejším autem byl Alonso. Felipe pokračoval v trendu z druhé poloviny loňského roku."

"I když to byl jen první závod, domů vezeme výsledek, který nás dostal do vedení šampionátu konstruktérů, což je důležité pro všechny lidi, kteří tak tvrdě pracovali, hlavně v továrně."

Šéf Scuderie uznal, že letos budou znovu velmi důležité pneumatiky.

"Ano, určitě. Viděli jsme, jak Räikkönen dnes zvládl dvě zastávky. A myslím, že jedním z letošních určujících faktorů bude vyhodnocení, jak uvíznutí v provozu v klíčové fázi závodu ovlivní vaše šance na realizaci optimální strategie. Tyto elementy budou zřejmé v nadcházejících závodech. V každém případě se zdá, že je situace v závodě jiná než v kvalifikaci, i když jak jsem řekl, musíme být opatrní s hodnocením relativní rychlosti vozů."

Pár slov o konkurenci Domenicali přesto zmínil. "Je stále příliš brzy. V kvalifikaci jsme viděli velmi silný Red Bull a velmi silný Mercedes. Ale musím, říct, jsme to očekávali na základě toho, co jsme viděli v testech."

"Ale pak v závodě jsme viděli zcela odlišnou situaci. Ale jedna věc je zřejmá, a to že Lotus byl velmi dobrý v práci s pneumatikami v celém závodě. Nicméně stále je brzy na hodnocení toho, jak si kdo stojí."

Další článek: Grosjean: Myslel jsem, že zase napíchnu kluky před sebou

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon