Nejlepším jezdcem sezóny je Hamilton. A nebo také Sirotkin

Kdo je nejlepším jezdcem sezóny? Na to je vždy obtížné najít jednoznačnou odpověď. Zejména, když dáte rozhodovat fanoušky.
Nejlepším jezdcem sezóny je Hamilton. A nebo také Sirotkin

Nejlepším jezdcem dané sezóny je ten, který získal nejvíce bodů a tedy titul mistra světa.

Formule 1 však není jen o kvalitách jezdce, ale zejména o autě. Nejlepším jezdcem tak může být i někdo, kdo podal heroický výkon, ale jeho auto nebo tým na titul prostě neměli.

Podle ratingu Sky Sports je zatím nejlepší Lewis Hamilton, který má 8,6 z 10 bodů. Na druhém místě je Sebastian Vettel (7,92), následovaný těsně Maxem Verstappenem (7,91).

Na dalších místech jsou Charles Leclerc (7,87), Fernando Alonso (7,66) a Valtteri Bottas (7,6). Nejnižší skóre mají Gasly, Magnussen a Sainz.

Sky Sports se obrátila také na fanoušky. V tomto případě je volba někdy poněkud neobjektivní a ovlivněna množstvím fanoušků daného jezdce.

Hlasování na webu Sky Sports potrvá až do víkendu a zatím ho vede Sergej Sirotkin s 64 tisíci hlasy. Druhý je se ztrátou 24 tisíc hlasů Hamilton a třetí Max Verstappen.

Sirotkinův týmový kolega Lance Stroll je mimochodem na opačném konci pořadí. Má jen 2 300 hlasů.

A kdo je podle vás letos nejlepší? Také letos chystáme anketu. Odstartuje v neděli před posledním závodem sezóny.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel se zúčastní Závodu šampiónů. Bude v týmu se Schumacherem

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.