Po 13. závodech sezóny má nejlepší zastávky v boxech tým Red Bull.
Mechanici si musí letos poradit s těžšími a většími pneumatikami. Už vloni navíc byla přijata opatření, aby některé činnosti byly více v rukou člověka a ne automatických systémů.
Nejrychlejší zastávku zatím předvedli mechanici Red Bullu, kteří na Hungaroringu vyměnili Pérezovi pneumatiky za 2,19 sekundy. Vloni byla nejrychlejší zastávka za 1,88 sekundy, takže už nejsme až tak daleko.
10 nejrychlejších zastávek sezóny 2022
Tým |
Jezdec |
GP |
Čas |
Red Bull |
Pérez |
Maďarsko |
2,19 |
Ferrari |
Leclerc |
Španělsko |
2,23 |
McLaren |
Ricciardo |
Rakousko |
2,25 |
McLaren |
Ricciardo |
Maďarsko |
2,26 |
Red Bull |
Pérez |
Rakousko |
2,27 |
McLaren |
Norris |
Emilia Romagna |
2,27 |
Red Bull |
Perez |
Emilia Romagna |
2,29 |
McLaren |
Ricciardo |
Maďarsko |
2,29 |
Red Bull |
Pérez |
Monako |
2,29 |
McLaren |
Ricciardo |
Bahrajn |
2,30 |
Red Bull měl nejrychlejší zastávku v 5 závodech, McLaren ve 4, Alpine ve dvou. V jednom závodě měly nejrychlejší zastávku týmy Ferrari a Williams.
Společnost DHL už pár let vyhlašuje soutěž pro mechaniky. Po závodě se vezme nejrychlejší zastávka každého jezdce a ty se pak seřadí. Prvních deset získá stejné body, jako dostávají jezdci (25, 18, 15,...). Nejvíce bodů má zatím Red Bull. Ve sloupci změna je posun / pokles oproti loňskému roku.
P |
Tým |
Body |
Změna |
1 |
Red Bull |
317 |
- |
2 |
McLaren |
267 |
6 |
3 |
Ferrari |
160 |
- |
4 |
Alpine |
133 |
3 |
5 |
Williams |
131 |
-1 |
6 |
Aston Martin |
113 |
-1 |
7 |
AlphaTauri |
92 |
2 |
8 |
Mercedes |
67 |
-6 |
9 |
Alfa Romeo |
23 |
-3 |
10 |
Haas |
10 |
- |
Meziročně si nejvíce polepšil McLaren, který byl vloni osmý a letos je druhý. Nevětší propad zaznamenal Mercedes, který si v podstatě s McLarenem prohodil pozice.
Systém DHL nemusí nutně odrážet konzistenci zastávek. Dobrým příkladem je Maďarsko, kde měl Ricciardo druhou a třetí nejrychlejší zastávku. Tým ale dostal body jen za tu druhou (18 bodů).