Nejlepší letošní kvalifikace Red Bullu. Verstappen si pochvaluje maximální rychlost

Max Verstappen a Alexander Albon z Red Bullu obsadili v kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska třetí a čtvrté místo.
Foto: Getty Images 
Nejlepší letošní kvalifikace Red Bullu. Verstappen si pochvaluje maximální rychlost | Foto: Getty Images

Verstappen sice nedokázal vyrovnat svůj dosud nejlepší letošní kvalifikační výkon (druhé místo ze Štýrska, pozn. redakce), ztrátou 365 tisícin se však dosud nejvíce přiblížil k pole position.

„V porovnání s některými jinými víkendy, kdy jsme ztráceli více a nebyl jsem spokojen s vozem, jsme tento víkend odvedli velmi dobrou práci v nastavování vozu. Myslím, že jsme více méně získali maximum z toho, co jsme tento víkend mohli,“ řekl Verstappen.

„Okamžitě jsme měli dobře vyvážený vůz, měli jsme správné nastavení úrovně křídel na voze. Možná tomu trochu pomohla i charakteristika trati. Zdá se, že se nám daří lépe na tratích s vyšším přítlakem.

„Jednou zase máme docela slušnou maximální rychlost. Myslím, že to se tady docela hodí. Předjíždět ale nebude jednoduché. Alespoň posledních pár zatáček je trochu širších a dlouhých, takže můžete jet více různými stopami. Všechno ale bude záležet, zaprvé na vaší rychlosti, a zadruhé na opotřebení pneumatik,“ dodal Verstappen.

Albonovo kvalifikační maximum

Nejlepšího kvalifikačního výsledku v sezóně dosáhl čtvrtým nejrychlejším časem druhý pilot Red Bullu Alexander Albon. Ten sice již startoval čtvrtý v úvodním závodě v Rakousku, tam mu však ke startu ve druhé řadě pomohla penalizace Lewise Hamiltona, z pohledu zajetých časů skončil v kvalifikaci dosud nejlépe pátý.

„Řekl bych, že můj první pokus v Q3 byl OK, na několika místech jsem měl ještě nějaký čas. Přijel jsem (ve druhém pokusu v Q3) a v cestě stálo žluté auto (Renault Estebana Ocona, který chyboval a zapříčinil vyvěšení dvojitých žlutých vlajek, pozn. redakce). I tak to ale bylo čtvrté místo. Jsem s tím spokojen, jdeme správným směrem,“ řekl Albon pro Sky Sports F1.

„Předjíždět tu bude obtížné, opotřebení pneumatik ale vypadá dobře a v poslední zatáčce se dá jet za jiným vozem. Není to jako v Barceloně, kde je všude velký provoz a čekáte, až někdo opustí šikanu. Tady si můžete lépe najít stopu, abyste měli čistý vzduch a zůstali blízko. Snad díky tomu dokážeme udělat něco se strategií.“

Další článek: Výběr fotografií ze soboty před GP Toskánska 2020

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00