Nejlepší letošní kvalifikace Red Bullu. Verstappen si pochvaluje maximální rychlost

Max Verstappen a Alexander Albon z Red Bullu obsadili v kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska třetí a čtvrté místo.
Foto: Getty Images 
Nejlepší letošní kvalifikace Red Bullu. Verstappen si pochvaluje maximální rychlost | Foto: Getty Images

Verstappen sice nedokázal vyrovnat svůj dosud nejlepší letošní kvalifikační výkon (druhé místo ze Štýrska, pozn. redakce), ztrátou 365 tisícin se však dosud nejvíce přiblížil k pole position.

„V porovnání s některými jinými víkendy, kdy jsme ztráceli více a nebyl jsem spokojen s vozem, jsme tento víkend odvedli velmi dobrou práci v nastavování vozu. Myslím, že jsme více méně získali maximum z toho, co jsme tento víkend mohli,“ řekl Verstappen.

„Okamžitě jsme měli dobře vyvážený vůz, měli jsme správné nastavení úrovně křídel na voze. Možná tomu trochu pomohla i charakteristika trati. Zdá se, že se nám daří lépe na tratích s vyšším přítlakem.

„Jednou zase máme docela slušnou maximální rychlost. Myslím, že to se tady docela hodí. Předjíždět ale nebude jednoduché. Alespoň posledních pár zatáček je trochu širších a dlouhých, takže můžete jet více různými stopami. Všechno ale bude záležet, zaprvé na vaší rychlosti, a zadruhé na opotřebení pneumatik,“ dodal Verstappen.

Albonovo kvalifikační maximum

Nejlepšího kvalifikačního výsledku v sezóně dosáhl čtvrtým nejrychlejším časem druhý pilot Red Bullu Alexander Albon. Ten sice již startoval čtvrtý v úvodním závodě v Rakousku, tam mu však ke startu ve druhé řadě pomohla penalizace Lewise Hamiltona, z pohledu zajetých časů skončil v kvalifikaci dosud nejlépe pátý.

„Řekl bych, že můj první pokus v Q3 byl OK, na několika místech jsem měl ještě nějaký čas. Přijel jsem (ve druhém pokusu v Q3) a v cestě stálo žluté auto (Renault Estebana Ocona, který chyboval a zapříčinil vyvěšení dvojitých žlutých vlajek, pozn. redakce). I tak to ale bylo čtvrté místo. Jsem s tím spokojen, jdeme správným směrem,“ řekl Albon pro Sky Sports F1.

„Předjíždět tu bude obtížné, opotřebení pneumatik ale vypadá dobře a v poslední zatáčce se dá jet za jiným vozem. Není to jako v Barceloně, kde je všude velký provoz a čekáte, až někdo opustí šikanu. Tady si můžete lépe najít stopu, abyste měli čistý vzduch a zůstali blízko. Snad díky tomu dokážeme udělat něco se strategií.“

Další článek: Výběr fotografií ze soboty před GP Toskánska 2020

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10