Nejlepší jezdec má nejrychlejší auto, říká Hamilton o Alonsovi

Podle Lewise Hamiltona je v současnosti nejrychlejším vozem ve startovním poli Ferrari F138. S Alonsem za volantem se jedná o těžko porazitelnou kombinaci.
Nejlepší jezdec má nejrychlejší auto, říká Hamilton o Alonsovi

Zatímco samotné Ferrari si netroufá hodnotit rozložení sil, Hamilton má jasno. "Myslím, že nejrychlejší je Ferrari. V Číně ukázali, že jsou celkově nejrychlejší. Nejlepší jezdec má v tuto chvíli nejrychlejší auto, to se bude těžko porážet. Fernando loni neměl nejrychlejší auto, ale odvedl solidní práci a pořád bodoval."

Hamilton je zatím také v boji o titul, i když Mercedes rychlostně ztrácí. Ale pořád méně než McLaren, takže se britský pilot utvrdil v tom, že udělal dobře, když přestoupil.

"Na začátku roku všichni říkali, že to bylo nejhorší rozhodnutí, které jsem mohl v životě udělat. Nevěděl jsem, jaké bude auto, ale získáváme tyto výsledky. Držíme se zuby nehty, ale tu práci zvládáme," řekl.

"Musíme udělat hodně, abychom zlepšili spolehlivost a zrychlili. Pracujeme na tom a odvádíme maximum. Myslím, že pole position pro nás byla v Číně polichocením. Auto je rychlé na jedno kolo, ale potřebujeme nabrat závodní rychlost."

Další článek: S Webberem žádnou smlouvu nemáme, tvrdí Porsche

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
23. září | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00