Nejlepší by bylo ve Williamsu strávit jen dva roky, hodnotí Russell

Georgeovi Russellovi by podle jeho slov stačily ideálně dvě sezóny ve formuli 1 s Williamsem, aby byl připraven přestoupit do Mercedesu a podávat v něm dobré výkony. Brit mění barvy po třech letech.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Nejlepší by bylo ve Williamsu strávit jen dva roky, hodnotí Russell | Foto: Getty Images / Clive Mason

Jako člen juniorského programu Mercedesu přišel Russell v roce 2019 do formule 1 s tituly z juniorských formulí z předchozích dvou let, když v roce 2017 ovládl GP3 a o rok později formuli 2.

S nekonkurenceschopným Williamsem si Russell vedl velmi dobře a pravidelně v kvalifikacích i závodech porážel své týmové kolegy Roberta Kubicu a Nicholase Latifiho.

Na konci sezóny 2020 dostal na jeden závod příležitost u Mercedesu, když se Lewis Hamilton nemohl zúčastnit Velké ceny Sachíru kvůli pozitivnímu testu na covid-19. Russell si v porovnání s druhým jezdcem Mercedesu Valtterim Bottasem vedl velmi dobře a měl nakročeno k vítězství, o které jej připravila chyba v boxech.

Bottasovi na konci loňské sezóny vypršela s Mercedesem smlouva. Jeho místo od letošního roku vedle Hamiltona zaplní právě Russell. Ten podle svých slov byl připraven na přestup do Mercedesu už po roce, ideálně ale po dvou.

„Vždy se učíte. Vaše přirozená rychlost je taková, jaká je. Ta se už nezlepší. Je to o tom, jak dostat více z inženýrů, jak lépe nastavit vůz, jak dokážu lépe zacházet s pneumatikami v chladném brazilském dni. Po prvním roce (ve Williamsu) bych se cítil připravený. Teď jsem ale lepším pilotem, než jsem byl tehdy,“ řekl Russell.

Russell si myslí, že nejlepší by bylo v týmu z Grove strávit dvě sezóny. Vzhledem k tříleté smlouvě, kterou měl s Williamsem podepsanou, ale dřívější odchod nepřicházel v úvahu.

„Dva roky by byly skvělé. Tento rok (2021) bych byl více než připraven postoupit. Podepsali jsme ale na tři roky, nebylo nic, co bychom s tím mohli udělat.“

Další článek: Gasly: Bojovat s Ferrari nebo McLarenem mi přináší jiný druh nadšení