Nejlépe placení jsou ve formuli 1 Alonso a Hamilton

Podle magazínu ESPN pobírají největší plat ve formuli 1 Fernando Alonso a Lewis Hamilton. Je shodný pro oba a řadí je mezi nejlépe placené sportovce světa.
Nejlépe placení jsou ve formuli 1 Alonso a Hamilton

Hned na úvod připomeňme, že výše platů je nejen ve formuli 1 tajná, takže veškeré žebříčky, které se tuto oblast snaží zmapovat, vycházejí z odhadů a představují určitou formu spekulací, které jezdci a týmy často zpochybňují.

Nicméně existuje několik seriózních zdrojů, jejichž odhady se dají označit za kvalifikované, a mezi ně patří i magazín ESPN. Ten sestavil tabulku nejlépe placených sportovců světa, jejíž první místo obsadil boxer Floyd Mayweather s 73,5 miliónu amerických dolarů v příjmech za uplynulých 12 měsíců. Na dalších dvou místech jsou fotbalisté Christiano Ronaldo a Lionel Messi s 50 milióny.

Co se týče formule 1, tak mezi prvními 25 sportovci se umístili na 12. a 13. pozici Fernando Alonso, respektive Lewis Hamilton, oba se shodným příjmem 27,5 miliónu dolarů (přes půl miliardy korun).

Dalšími nejlépe placenými piloty, kteří se ale už do tabulky nevešli, by měli být Jenson Button a Sebastian Vettel s příjmy kolem 22 miliónů.

Alonso je třetím nejlépe placeným neamerickým sportovcem

Alonso je třetím nejlépe placeným neamerickým sportovcem

Další článek: Singapurské aerolinky se staly hlavním sponzorem singapurské Grand Prix

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.