Nejistota skončila: Velká cena Bahrajnu se pojede

Mezinárodní automobilová federace potvrdila, že se Velká cena Bahrajnu pojede podle plánu. Skončilo tak čekání, zda nebude závod zrušen stejně jako vloni.
Nejistota skončila: Velká cena Bahrajnu se pojede

Kvůli sociálním nepokojům v zemi a nejistotám v záležitostech zajištění bezpečnosti byl na poslední chvíli zrušen úvodní závod sezony 2011.

Tyto nejistoty přetrvávaly i letos pouhých pár dní před zahájením samotné Velké ceny Bahrajnu 2012. Tentokrát se ale FIA společně s majitelem marketingových práv rozhodla akceptovat ujištění o bezpečnosti všech účastníků a oznámila, že závod se pojede podle plánu.

Různé zájmové organizace obviňovaly jedna druhou, že by se závod měl, nebo naopak neměl konat. Konečné rozhodnutí ale visí na pořadateli, a tím je FIA.

"Na základě všech informací, které jsme obdrželi, můžeme konstatovat, že jsou implementována bezpečnostní opatření potřebná pro pořádání Velké ceny Bahrajnu," vzkazuje FIA ve svém oficiálním prohlášení. "FIA proto potvrzuje, že se Velká cena Bahrajnu pojede podle plánu."

Další článek: Vettel o RB8: Až to puzzle poskládáme dohromady, budeme opět vítězit

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.