Nejistota ohledně pravidel odradila od F1 skupinu RML

Přihláška přitom byla připravená.

RML (Ray Mallock Limited) Group dnes oznámila, že ustoupila od svého záměru podat přihlášku do šampionátu formule 1 2010. Důvodem jsou nejistoty, které panují ohledně nových pravidel a účasti současných týmů.

Na základě své analýzy RML dospěla k závěru, že pravidla, která FIA zveřejnila 30. dubna, jsou pro vstup do formule 1 vhodná.

"Nicméně, současné nejistoty ohledně konkrétní aplikace rozpočtového stropu a účasti ostatních týmů a automobilek znamenaly, že jsme nebyli v situaci, kdy bychom mohli podat přihlášku před vypršením termínu 29. května," uvedla RML ve svém prohlášení.

RML se však nezříká vstupu do F1 někdy v budoucnosti a bude situaci i nadále monitorovat. Na závěr svého prohlášení ocenila úsilí FIA a FOM ve snaze otevřít formuli 1 a zajistit její budoucnost.

RML v současnosti závodí s vozy Chevrolet v šampionátu cestovních vozů.

Další článek: Rosberg: Je to těžké, posunuly se před nás další týmy

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.