Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

Williams zvažuje, že prodá část nebo dokonce celý tým. Podobné úvahy má také McLaren. Zvažuje prodej části týmu, aby měl peníze na návrat na špičku.
Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

McLaren se netají tím, že se chce vrátit zpět mezi nejlepší týmy. Andreas Seidl si už poručil nový simulátor a aerodynamický tunel, tým se vrací k motorům Mercedes a má dlouhodobý plán rozvoje. Pomůže také zavedení rozpočtového stropu a nová technická pravidla. Zapomenout se však nesmí ani na peníze.

McLaren postaví nový simulátor

McLaren postaví nový simulátor

Podle Sky Sports a Motorsport.com zvažuje McLaren prodej 30 % akcií týmu – má jít skutečně jen o společnost McLaren Racing a nikoliv o podíl v celé skupině. Firma kromě týmu F1 zahrnuje také tým v IndyCar.

Finanční prostředky získané prodejem by tým použil zejména na vývoj vozu pro rok 2022, kdy mají vstoupit v platnost nová technická pravidla. 

Přibližně 56 % skupiny McLaren vlastní bahrajnská holdingová společnost Mumtalakat, 14 % společnost Mansoura Ojjeha a 10% Michael Latifi. Zbývajících 20 % je rozděleno mezi menšinové akcionáře.

McLaren Group nedávno oznámil záměr snížit počet zaměstnanců. V samotném týmu F1 bude propuštěno 70 lidí.

McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Webber nechápe, proč se Ricciardo s Ferrari dvakrát nedohodli

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10