Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

Williams zvažuje, že prodá část nebo dokonce celý tým. Podobné úvahy má také McLaren. Zvažuje prodej části týmu, aby měl peníze na návrat na špičku.
Nejen Williams, na prodej bude zřejmě i část McLarenu

McLaren se netají tím, že se chce vrátit zpět mezi nejlepší týmy. Andreas Seidl si už poručil nový simulátor a aerodynamický tunel, tým se vrací k motorům Mercedes a má dlouhodobý plán rozvoje. Pomůže také zavedení rozpočtového stropu a nová technická pravidla. Zapomenout se však nesmí ani na peníze.

McLaren postaví nový simulátor

McLaren postaví nový simulátor

Podle Sky Sports a Motorsport.com zvažuje McLaren prodej 30 % akcií týmu – má jít skutečně jen o společnost McLaren Racing a nikoliv o podíl v celé skupině. Firma kromě týmu F1 zahrnuje také tým v IndyCar.

Finanční prostředky získané prodejem by tým použil zejména na vývoj vozu pro rok 2022, kdy mají vstoupit v platnost nová technická pravidla. 

Přibližně 56 % skupiny McLaren vlastní bahrajnská holdingová společnost Mumtalakat, 14 % společnost Mansoura Ojjeha a 10% Michael Latifi. Zbývajících 20 % je rozděleno mezi menšinové akcionáře.

McLaren Group nedávno oznámil záměr snížit počet zaměstnanců. V samotném týmu F1 bude propuštěno 70 lidí.

McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Webber nechápe, proč se Ricciardo s Ferrari dvakrát nedohodli

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10