Nejen difuzor, ale také méně ohebné přední křídlo trápí Red Bull

Šéfdesignér Red Bullu Racing Adrian Newey přiznal, že změn v pravidlech, které uškodily koncepci jeho vozu, je několik.
Nejen difuzor, ale také méně ohebné přední křídlo trápí Red Bull

Vyrovnanost letošního startovního pole bývá přisuzována zákazu foukání difuzorů. Týmy můžou výfukové plyny využívat pro aerodynamické účely mnohem méně než loni. Red Bull ale přestal vyčnívat také kvůli dalšímu zpřísnění testů ohebnosti přední části vozu.

Podobně jako u foukaných difuzorů byl v posledních letech Red Bull průkopníkem v ohebnosti předního křídla. Vůz procházel technickými kontrolami, ale křídlo se za jízdy evidentně hýbalo. Soupeřům dlouho trvalo, než to dokázali napodobit.

"Je to zhruba tak, jak jsme se před sezónou obávali," uvedl Newey pro Autosport. "Jelikož jsme dvě sezóny hodně využívali technologii foukání výfuky, její odstranění nám spolu s dalšími změnami, jako je ohebnost předních křídel, hodně ublížilo."

"Asi víc než ostatním, protože jsme ji využívali déle. Chvíli nám trvalo, než jsme pochopili, co je třeba udělat, abychom se s tím vyrovnali."

Ale to není vše, před letní přestávkou přišel Red Bull o další drobnou výhodu, když FIA zakázala jeho počínání se změnami v nastavení motoru. Inženýři mistrovské stáje si hráli s průběhem točivého momentu tak, aby jezdcům pomáhali omezovat prokluz zadních kol.

"Pracovali jsme s Renaultem a najednou jsme čelili upřesnění pravidel, které představovalo jinou interpretaci, než podle které jsme se řídili. Tak na tom teď jsme, musíme se vrátit zpět a znovu se na to podívat," dodal Newey.

Další článek: Ženy ze světa čtyř kol

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00