Nejdřív demokracie, pak formule 1, píší Bahrajnci Ecclestonovi

Část obyvatel Bahrajnu nesouhlasí s konáním Grand Prix ve své zemi, dokud bahrajnská vláda neustoupí a nepřestane s represemi.
Nejdřív demokracie, pak formule 1, píší Bahrajnci Ecclestonovi

Vlna nepokojů se do Bahrajnu rozšířila ze Severní Afriky na začátku tohoto roku, v důsledku čehož musel být úvodní závod sezóny ze Šakiru odvolán. Bahrajn dostal od FIA čas do konce dubna, aby závazně řekl, jestli bude možné závod uskutečnit v náhradním termínu. Šejk Al Khalifa nedávno vyjádřil přesvědčení, že to možné bude, ale nespokojení obyvatelé s ním nesouhlasí.

Skupina "Mládež revoluce 14. února" zveřejnila na Facebooku otevřený dopis Berniemu Ecclestonovi, v kterém šéfa formule 1 žádá o pomoc při boji za větší svobody bahrajnských obyvatel. Podle nich je Bahrajn země "v obležení, ve které platí stanné právo, je obklopena tanky a vojáky, zatímco je obyvatelstvo umlčováno, zabíjeno, mučeno, atd." Za takových okolností by podle nich bylo pořádání závodu formule 1 vnímáno špatně nejen v Bahrajnu, ale po celém světě.

"V rámci podpory obyvatel Bahrajnu Vás žádáme, abyste zvážil pořádání GP Bahrajnu do doby, kdy budou obnovena základní lidská práva a svobody. A pokud budete chtít, můžete napsat dopis, v kterém uvedete, že GP nemůže být a nebude uspořádána v Bahrajnu, dokud neskončí represe a nebudou obnovena základní lidská práva a svobody." Takový dopis by pak aktivisté ukázali celému světu. "Děkujeme Vám za Vaši podporu a přejeme si, aby se Grand Prix v Bahrajnu uskutečnila co nejdříve, v atmosféře svobody a demokracie, ke které přispějete i Vy."

Diskuze (15) Další článek: Renault: Petrov a Heidfeld ještě nejsou na úrovni Kubici, ale budou
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen