Nejbolestivější moment sezóny zažil Leclerc při domácím závodě v Monaku

Ačkoliv letošní sezóna formule 1 začala pro Ferrari a Charlese Leclerca slibně, titul patřil letos jiným.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Nejbolestivější moment sezóny zažil Leclerc při domácím závodě v Monaku | Foto: Getty Images / Clive Rose

Leclerc vyhrál dva z prvních tří závodů sezóny a když se v květnu jela jeho domácí Velká cena Monaka, byl stále na prvním místě průběžného pořadí. Série chyb Leclerca a Ferrari, a naopak řada vítězství Maxe Verstappena ve druhé polovině sezóny pak nizozemskému pilotovi poskytla rozhodující náskok v boji o letošní titul mistra světa. Leclerc obsadil konečné druhé místo.

Po ročníku 2021, kdy Leclerc kvůli technickým problémům nemohl odstartovat z pole position, nevedl start z prvního místa v Monaku k úspěchu ani letos.

Úvod na městské trati v dešti Leclerc zvládl a držel první místo. Trať postupně osychala a Sergio Pérez a Carlos Sainz přezuli na přechodné pneumatiky, zatímco Leclerc zůstával na trati.

Když poprvé zajel Leclerc k mechanikům, dostal na vůz přechodné pneumatiky, které už po třech kolech vyměnil za suché. Ve stejném kole přitom byl v boxech také Sainz a Leclerc musel čekat, až mechanici odbaví jeho týmového kolegu. Monačan se zastávkou navíc a zdržením propadl z prvního na čtvrté místo, kde také dojel.

V rozhovoru pro francouzský L'Equipe dostal Leclerc otázku, zda v něm horší pocit zanechaly jeho jezdecké chyby na Imole a ve Francii, nebo strategické chyby týmu, které jej stály potenciální vítězství v Monaku a na Silverstonu.

„Na tuto otázku není snadné odpovědět, protože s oběma bylo těžké žít. Neztratil jsem mnoho bodů, ve Francii to ale bylo pochopitelně těžší, protože jsem přišel o 25 bodů a nebylo to dobré,“ řekl Leclerc.

„Zejména v té fázi sezóny, stále jsme byli trochu v boji o šampionát a bolelo to. Není jednoduché žít s dalšími chybami, které nezbytně nemůžete ovlivnit.“

Za nejhorší okamžik sezóny přesto považuje domácí závod v Monte Carlu.

„Opravdu to nebylo snadné, ale nejbolestivějším momentem pro mě zůstane Monako. Další domácí velká cena, která nedopadla dobře,“ dodává.

„Bohužel se mi v Monaku vždy něco přihodí a letošní rok nebyl výjimkou. Zvládli jsme tu nejtěžší část, kterou je start v dešti, ale špatným rozhodnutím jsme bohužel přišli o vítězství.“

Další článek: Naposledy... Aston Martin uveřejnil dokument o konci Sebastiana Vettela ve F1

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února