Nehodu si nepamatuji, říká Hamilton

Lewis Hamilton startoval do dnešní Velké ceny Belgie z nadějného druhého místa, jeho šance však skončily ve dvanáctém kole, kdy havaroval. Týmový kolega Jenson Button dojel na stupních vítězů. AKTUALIZOVÁNO
Nehodu si nepamatuji, říká Hamilton

Dnešní den si asi šestadvacetiletý Brit představoval úplně jinak. Po startu se propadl až na páté místo, jeho naděje na zisk stupňů vítězů se zcela rozplynuly ve dvanáctém kole, kdy kolidoval s jezdcem Sauberu  Kamujem Kobajašim. Hamilton se ho snažil předjet a poté mu ze zatím nevysvětlených příčin vjel do jezdecké stopy.

"Abych byl upřímný, nejsem si moc jistý tím, co se stalo. Pamatuji si jen, že jsem narazil do zdi, narazil jsem do ní velmi tvrdě," komentuje jezdec incident pro BBC. "Pro tým to bylo trošku nešťastné, jel jsem na dobré pozici. Takový je ale motorsport. Během letošního roku bylo už mnoho závodů, které jsme nedokončili, takže tohle je jen jeden z nich."

Hamilton se také vyjádřil k dnešní formě McLarenu: "Myslím, že jsme ztráceli. Z nějakého důvodu jsme byli velmi pomalí na rovinkách, velmi, velmi pomalí. Odhaduji, že to nás ve skutečnosti dostalo do téhle pozice. Na rovinkách ode mě všichni ujížděli a já jsem se dokázal jen udržet na trati. Myslím, že jsme měli trošku víc přítlaku. Nicméně stále jsme byli v dobré pozici, dokázali jsme se tomu postavit a já jsem předjel jedno Ferrari. Třeba jsme nakonec mohli získat podium."

Jenson Button po nevydařené kvalifikaci odstartoval do dnešního závodu ze třináctého místa, nakonec ale dokázal dojet na místě třetím. Jezdec si je jistý tím, že kdyby si během prvního kola v hromadné kolizi nepoškodil přední spojler, mohl s Vettelem bojovat o vítězství.

"Myslím, že kdybych udržel třinácté místo po startu, bylo by mnohem jednodušší vyzvat k boji tyto kluky (Vettela a Webbera), " posteskl si Brit. "Byl to příjemný závod. Vždycky pak říkáte, co by bývalo mohlo být, ale je skvělé dojet na podiu poté, co tady do mě vloni Seb naboural. "

Buttonův názor na formu McLarenu se ale diametrálně liší od názoru jeho týmového kolegy: "Celý víkend bylo auto skvělé. Pro mě byla rovnováha fenomenální. Cítil jsem, že jsme od Maďarska udělali krok kupředu, takže odjíždět se třetím místem je zklamání. Nicméně počítá se to na váš účet. "

Diskuze (183) Další článek: Před závody v Evropě zavítají týmy na testování do Mugella