Nehodu podle Grosjeana způsobila náhlá přetáčivost jeho vozu

Romain Grosjean řekl, že jeho nehodu v první části kvalifikace na Velkou cenu Japonska způsobila náhlá přetáčivost jeho vozu. Vůz Haas měl přitom podle Francouze rychlost na to dostat se do nejlepší desítky.
Nehodu podle Grosjeana způsobila náhlá přetáčivost jeho vozu

Grosjean byl na začátku svého druhého pokusu v Q1, když se jeho vůz roztočil a Francouz skončil v páté zatáčce v bariéře.

„První jízda byla ve skutečnosti velmi dobrá,“ řekl Grosjean. „V nájezdu do 11. zatáčky jsem měl těžký moment, který mě stál spoustu času na Kevina (Magnussena). Myslím, že vůz měl na to dostat se v Q1 do nejlepší desítky.“

„Vyjel jsem na druhý pokus, dělal jsem stejné věci, bez jakéhokoliv důvodu byl však vůz velmi přetáčivý. Musíme se na to podívat.“

Grosjean také přiznal, že se pokusil jet rychleji v zatáčce, ve které následně ztratil kontrolu nad vozem.

„Jistě, třetí zatáčku jsem projel trochu rychleji než v předchozím kole, ale nic šíleného. Zkrátka jsem to tam ztratil a snažil se do čtvrté zatáčky zachránit co šlo, ale už bylo příliš pozdě.“

„Snažil jsem se to udržet na trati, abych se vyhnul kolizi, ale ztratil jsem kontrolu podruhé a musel jsem být široký. Jakmile jsem byl na trávě, která byla mokrá, tak mě to poslalo do bariéry.“

Šéf týmu Günther Steiner nevyloučil, že tým bude muset na poškozeném voze vyměnit nějaké komponenty, což si vyžádá penalizaci odsunu na startovním roštu.

„Musíme se s Romainem podívat na to, jak velké je poškození na jeho voze a jestli budeme muset vyměnit něco, co nám udělí penalizaci,“ řekl Steiner.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pérez zpomalil Strolla, potrestán ale nebude

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen