Nehoda Maríe de Villotové možná skončí před soudem

Nehoda jezdkyně Marussie, která v říjnu 2013 svým zraněním podlehla, se možná po třech letech dostane před seoud.
Nehoda Maríe de Villotové možná skončí před soudem

Byl to první smrtelný úraz jezdce v F1 od nehody Senny v roce 1994. Nedošlo k němu však při závodě, ale během testů na rovince. V červenci 2012 narazila španělská jezdkyně María de Villota do plošiny nákladního vozu, když se vracela ke svému týmu. 

Villota se z nehody i přes ztrátu oka na první pohled zotavila. Více než rok od nehody ale nakonec na následky poranění hlavy zemřela.

Britský úřad pro bezpečnost a zdraví před pár dny vydal zprávu a na základě ní se rozhodl nepodnikat žádné další kroky.  

Určitá pochybení ale přesto objevena byla. Marussia podle zprávy nedala jezdkyni dostatečné instrukce, jak vůz zastavit. Villota se dostala do problému se systémem proti zhasnutí motoru a nevěděla, jak postupovat. Nepodařilo se ji zastavit pomoci spojky a nešlo ani podřadit z dvojky na jedničku. Jezdkyně také neviděla plošinu, do které později narazila. Ta byla navíc v nebezpečné výšce v úrovni očí jezdce.

Přestože britské úřady nehodlají nikoho žalovat, rodina nyní zvažuje právní kroky a to právě na základě zmíněné zprávy.

„Rodina se domnívá, že informace, uvedené ve zprávě, poskytují objektivní výchozí bod pro pokračování ve snaze Maríe, aby se taková nehoda již nikdy nestala,“ uvedla rodina, jejíž prohlášení přináší Motorsport.com.

Foto: Getty Images / Mark Thompso

Další článek: Coulthard opět kritizuje F1: hamburger je za 65 dolarů

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.