Neexistují data o tom, že se letos hůře předjíždí, tvrdí technický šéf Astonu Martin

Řada jezdců si letos stěžuje, že se s aktuálními monoposty špatně předjíždí. Podle technického ředitele Astonu Martin Dana Fallowse pro toto tvrzení zatím chybí data.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Neexistují data o tom, že se letos hůře předjíždí, tvrdí technický šéf Astonu Martin | Foto: Getty Images / Lars Baron

Když vloni vstoupila v platnost nová technická pravidla, očekávalo se, že pomohou tomu, aby si fanoušci užívali většího množství předjížděních manévrů.

Zatímco vloni tento plán vycházel, což bylo opřeno i čísly, letos si řada jezdců stěžuje na to, že s postupným vývojem monopostů je předjíždění stále těžší a těžší.

Technický šéf Astonu Martin Dan Fallows nicméně upozorňuje, že po pěti závodech je zatím velmi brzy na větší hodnocení. Navíc naznačuje, že může jít pouze o pocit jezdců.

„Slyšel jsem, že se o tom mluví, ale zatím jsem neviděl žádné údaje, které by říkaly, že je těžší předjíždět,“ uvedl Fallows, kterého citoval web RacingNews365.

„Jezdci mají své vlastní názory a myslím, že jsme viděli týmy, které provozují vozy s trochu jinými specifikacemi než ostatní, což zjevně dělá rozdíl,“ sdílel svůj pohled zkušený inženýr a zároveň dodal, že pět odjetých závodů je příliš málo na to, aby šly dělat nějaké závěry.

„Hodně se mluvilo o Baku, ale myslím, že jsme v předchozích závodech viděli, že příležitosti k předjíždění jsou,“ prohlásil Fallows s tím, že záleží na charakteristice daného okruhu.

„To se letos bude týkat všech okruhů. Vždycky budou nějaké, na kterých se bude předjíždět snadněji, zatímco na jiných hůře,“ dodal.

Další článek: Imola letos v náhradním termínu? Pravděpodobně nikoliv

Témata článku: