Nedokončit závod může letos hodně bolet, myslí si Ocon

Méně závodů podle Estebana Ocona znamená, že bude nutné dokončit ideálně každý závod a získat co nejvíce bodů.
Nedokončit závod může letos hodně bolet, myslí si Ocon

 „Jo, určitě nebude existovat žádný žolík. Pro DNF (nedokončení závodu, pozn. redakce) není prostor,“ řekl Ocon pro Sky Sports News.

„Bude velmi důležité dokončit všechny závody, získat všechny dostupné body a dostat se do cíle.“

Sebastian Vettel nedávno řekl, že si nemyslí, že nižší počet závodů nějak sníží váhu titulu. S tím souhlasí i Ocon.

„Čím více toho můžeme udělat, tím lepší to bude pro mistrovství, ale souhlasím s tím, že bude dobrých 10 a více závodů. Pokud to dokážeme, bude to stále platné.“

„Je to dost závodů a pro všechny je to stejné. Stačí to na určení toho, kdo je nejlepší.“

Formule 1 zvažuje možnost, že se odjedou dva závody na stejném okruhu. Ocon patří mezi jezdce, který má s podobným formátem (i když v rámci jednoho víkendu) zkušenosti.

„Samozřejmě, že pokud vyhrajete, chcete se vrátit a vyhrát znovu, ale měl jsem s tím zkušenost ve formuli 3 a DTM a nikdy to nejsou stejné výsledky.“

„Když se vrátíte, jste podruhé silnější. Věci se mění a lidé podruhé lépe pracují, nebo se nezlepšují dostatečně. Pokud to uděláme, budou oba závody odlišné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pozdravy z karantény. Alonso uveřejnil několik videí ze své kariéry

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?