Nedokážu si představit, že Mick příští rok nebude jezdit ve F1, říká jeho strýc

Mick Schumacher vede šampionát formule 2. Uvidíme ho v příštím roce ve formuli 1?
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Nedokážu si představit, že Mick příští rok nebude jezdit ve F1, říká jeho strýc | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mick Schumacher je nyní na prvním místě v šampionátu F2. Na svém kontě má 161 bodů. Druhý Callum Ilott má 153 bodů a třetí Christian Lungaard 145. Do konce šampionátu zbývají ještě tři víkendy – nyní v Soči a pak dvakrát v Bahrajnu.

Schumacher jako chráněnec Ferrari určitě má možnost získat sedačku v týmu Alfa Romeo nebo možná i v Haasu. 

Foto: Mick Schumacher se v Mugellu projel ve Ferrari F2004

Foto: Mick Schumacher se v Mugellu projel ve Ferrari F2004

„Vždy jsem říkal, že pro Micka je důležité být mezi prvními třemi,“ řekl Ralf Schumacher pro německou Sky Sports.

„Nyní vyhrál, je jedním z nejrychlejších a vede šampionát. Jeho křivka učení  byla v průběhu let velmi slibná. Nedokážu si představit, že Mick příští rok nebude jezdit ve formuli 1.“

„Jedna věc je jistá ... rozhodně má to, co je potřeba k tomu, aby příští rok závodil. Byl vicemistrem formule 4 a vyhrál formuli 3. Nyní je lídrem F2. Svůj výkon předvádí již několik let a v několika kategoriích, což dokazuje, že je jedním z nejlepších. Je tedy zřejmé, že má potenciál závodit ve formuli 1.“

Další článek: Ať si říkají, co chtějí, já promlouvám na trati, tvrdí Stroll

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.