Nedokáží to co já, odmítá Ecclestone své potenciální nástupce

Bernie Ecclestone tvrdí, že nemá problém k sobě někoho přibrat ke spolupráci ve vedení formule 1 a udělat z něj svého nástupce. Ale musí to být ten správný člověk.
Nedokáží to co já, odmítá Ecclestone své potenciální nástupce

O přípravě nástupnictví volá formule 1 dlouho, ale Ecclestone doposud odmítal všechny navrhované kandidáty. Naposledy mu hlavní majitel formule 1 - společnost CVC - loni navrhla Justina Kinga a jednu další nejmenovanou osobu.

"Lidé, které (CVC) chtělo, ti kdyby k nám přišli, chtěli by být hvězdami," vysvětloval Ecclestone pro Bloomberg, proč řekl jasné ne.

O Kingovi, jenž stojí v čele britského obchodního řetězce Sainsbury's, se spekulovalo dlouhodobě, ale CVC odmítlo potvrdit, že ho oslovilo s cílem postavit ho vedle Ecclestona.

Současný šéf formule 1 říká, že se angažování svého budoucího nástupce nebrání. "Pokud se ukáže někdo, o kom si budu myslet, že dokáže dělat dobrou práci, tak ho vezměme. Bylo navrženo hodně lidí, ale nemyslím si, že je to ten typ lidí, kteří by dokázali dělat to co já."

Ecclestone by však mohl ve své funkci skončit rychleji, než sám čeká, protože v Německu čelí obvinění z korupce v aféře prodeje podílu ve formuli 1. Tvrdí ale, že se ho CVC zbaví jen v krajním případě.

"Moje obvinění jim starost nedělá, problém by byl, pokud bych byl uvězněn. Jsou v klidu, nepanikaří," řekl o majitelích sportu.

Další článek: Klepeme na stupně vítězů, říká Mallya před 100. závodem Force Indie

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.