Nedělám nic špatného, říká Hamilton

Lewis Hamilton se nedomnívá, že by měl na svém přístupu k závodění cokoliv měnit. Jen si prožívá nejtěžší sezónu své kariéry.
Nedělám nic špatného, říká Hamilton

Hamiltona letos doprovází větší počet nehod, ale zásadní chyby hledá těžko. "Do roku 2008 jsem vyhrál každý druhý šampionát, kterého jsem se účastnil od osmi let věku, takže se mi až doposud dařilo," uvedl v Suzuce. "Ale měl jsem pár těžkých let, jsou náročné, tenhle rok je asi nejnáročnější, největší zkouškou mé dosavadní kariéry."

"Není to o tom, co nebo jak jsem letos udělal, jde o to, jak z toho vzejdu, jak se nad to povznesu, jak to nakonec překonám. Nejde o mé manažery, jak všichni říkají. Se svými manažery jsem velmi, velmi spokojený. Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsem kdy udělal (vybrat si XIX Management)."

"Je to prostě smůla, udělal jsem několik chyb, to je vše. Jenson odvádí dobrou práci, ale lidé zapomínají, že na druhé místo ztrácím jen 17 bodů a že všichni na Sebastiana ztrácejí 100 a více bodů."

Hamilton se nechce věnovat chybám, kterých se dopustil, ale hledí do budoucna s cílem vyhrávat závody. Za uzavřený považuje také incident s Felipem Massou ze Singapuru.

"Nemám k tomu co říct. Jsem soustředěný na tento víkend a je škoda, že pořád mluvíme o předchozím závodě, ale tak to chodí," konstatoval. "Já jsem soustředěný na to, abych měl dobrý víkend. Tamto je za mnou, je to minulost. Dostal jsem trest, takže nemám pocit, že bych někomu něco dlužil."

"Nemám co říct. Dostal jsem trest. Není o čem dalším diskutovat. S Felipem žádný problém nemám. Jsem si jistý, že se tu během víkendu potkáme a budeme hovořit o normálních věcech."

Diskuze (61) Další článek: Jezdci nechtějí na svém jednání probírat Hamiltonovy incidenty